امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۹:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85572
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۸
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الغدپرس»، ائتلاف دولت قانون امروز شنبه اعلام کرد که تعداد کرسی‌های خود ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الغدپرس»، ائتلاف دولت قانون امروز شنبه اعلام کرد که تعداد کرسی‌های خود را به 136 عدد رسانده است.

«فواد الدورکی» عضو ائتلاف دولت قانون با اعلام این خبر گفت: رایزنی‌ها با برخی دیگر از گروه‌های سیاسی عراق برای رسیده به اکثریت در پارلمان برای تشکیل دولت آینده همچنان ادامه دارد. ضمن اینکه برخی فراکسیون‌ها از داخل همپیمانی ملی که در قبال نخست‌وزیری مجدد «نوری المالکی» ملاحظاتی دارند تنها به دنبال گرفتن امتیازاتی در دولت آینده هستند.

وی افزود که شمار کرسی‌های دولت قانون تاکنون به 136 رسیده اما این تعداد در حال افزایش است زیرا برخی از فراکسیون‌ها هنوز تمایل دارند که به ما بپپیوندند که در این صورت ما دولت اکثریت سیاسی را تشکیل خواهیم داد.

«علی الشلاه» نماینده ائتلاف دولت قانون نیز شمار کرسی‌ها را 136 عدد عنوان کرده بود.

الکی برای نخست‌وزیر شدن به حمایت 165 نماینده از اصل 328 نماینده پارلمانی (یعنی نصف +1)نیاز دارد و شاید حتی یک کرسی در زمان تشکیل دولت جدید یک برگ برنده باشد به ویژه که با شرایط موجود بستن هرنوع ائتلافی بسیار دشوار به نظر می‌رسد.
 
در چنین شرایطی برخی منابع نیز ادعا می‌کنند که حکیم در اندیشه ائتلاف با اهل تسنن و کردها برای خارج کردن قدرت از دست مالکی است این درحالی است که به رغم اعتراض برخی گروه‌های سنی به نتایج انتخابات، ائتلاف حکیم بلافاصله پس از انتخابات اعلام کرد که نتایج را می پذیرد و به آن احترام می‌گذارد هر چند که درباره ساختار دولت آینده عراق با مالکی اختلاف نظر دارد و حتی یکی از نمایندگان این ائتلاف تاکید کرد که با نخست‌وزیری مجدد مالکی مشکلی نیست.
انتهای پیام/غ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها