امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۶:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85575
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۸
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، جدیدترین خبرهای رسیده از ۲ شهرک شیعی نشین «نبل» و «الزهراء» در شمال حلب بر ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، جدیدترین خبرهای رسیده از ۲ شهرک شیعی نشین «نبل» و «الزهراء» در شمال حلب بر این امر تاکید دارد که اهالی این ۲ شهرک در انتخابات ریاست جمهوری این کشور که قرار است، روز سوم ژوئن آینده در سوریه برگزار شود، شرکت می‌کنند.

بر اساس این گزارش صندوق‌ها و برگه‌های ویژه رای گیری توسط ارتش سوریه به این ۲ شهرک خواهد رسید و قرار است، نتایج رای گیری نیز توسط فکس و یا اینترنت به دمشق ارسال خواهد شد، اگرچه این احتمال نیز مطرح است که نتایج انتخابات توسط کمیته‌های حمایت مردمی کُردهای سوریه در شهرک «عفرین» که در جوار این شهرک قرار دارد، به مرکز ارسال شود.

دو شهرک نبل و الزهراء حدود 60 هزار نفر جمعیت دارد و اغلب ساکنان آن شیعی هستند و بیش از دو سال است که در محاصره گروه‌های مسلح تکفیری از جمله «جبهه النصره» قرار دارند.

ادلب: دفع حملات گروه‌های مسلح به پایگاه و نقاط نظامی ارتش سوریه

نیروهای ارتش سوریه پس از درگیری‌های شدید و سخت با گروه‌های مسلح در منطقه «جسر الشغور» موفق شدند، حملات این گروه‌ها به پایگاه و قرارگاه‌های ارتش سوریه در این منطقه را دفع و ضرباتی سنگین را به آنها وارد کنند.

دیر الزور: پیشروی داعش در مناطق تحت تصرف النصره

پس از تسلط گروه تروریستی داعش بر تعدادی از شهرک‌ها و روستاهای نزدیک به شهر «الشحیل» در ریف شرقی استان دیر الزور، هم اکنون به حوالی این شهر رسیده‌اند که پایگاه اصلی گروه «جبهه النصره» در ریف شرقی استان دیر الزور به شمار می‌آید.

براساس جدیدترین اخبار رسیده داعش هم اکنون ۲ شهرک الصبحه و بریهه را تصرف کرده و عناصر آن را تسلیحات و انبارهای نظامی دو گروه تروریستی جبهه النصره و جبهه اسلامی را به تصر خود درآورده‌اند.

به این ترتیب گروه تروریستی داعش به سرکردگی «ابو بکر البغدادی» تنها 4 کیلومتر با شهر الشحیل فاصله دارد که یکی از مهمترین و استراتژیک‌ترین قرارگاه‌های جبهه النصره به رهبری «ابو محمد الجولانی» است.

این در حالی است که گزارش شده در جریان درگیری‌های داعش و النصره در شهرک الصبحه، داعش یکی از بارزترین سرکردگان خود به نام جمعه یاسین الجفال را از دست داد.

ریف لاذقیه: پیشروی ارتش در مناطق مختلف

اما از ریف لاذقیه در شمال غربی سوریه نیز خبر می‌رسد که نیروهای ارتش سوریه با اجرای عملیاتی کیفی و دقیق موفق شدند، خطوط اصلی ارتباطی بین گروه‌های مسلح در منطقه کسب را قطع کنند.

در این ارتباط منابع میدانی سوری با اشاره به این نکته توضیح دادند که مناطق اطراف تپه استراتژیک 45 شاهد درگیری‌های شدید و سخت بین نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های مسلح بود.

همچنین یگان توپخانه ارتش سوریه مراکز تجمع گروه‌های مسلح بین دو منطقه النبعین و کسب را هدف قرار داده و منهدم کردند و موفق شدند، تپه 724 را تصرف کنند تا به این طریق مهمترین راه‌های امداد و کمک رسانی گروه‌های مسلح بین منطقة ربیعه و جبل النسر در منطقه کسب را قطع کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار