امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85585
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۸
تعداد بازدید: 107
محمدرضا رئوف شیبانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق ظهر امروز (شنبه) با حضور در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با سیدنظام‌الدین موسوی ...

محمدرضا رئوف شیبانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق ظهر امروز (شنبه) با حضور در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با سیدنظام‌الدین موسوی مدیرعامل و دیگر مسئولان این خبرگزاری دیدار و گفت‌وگو کرد.

سفیر ایران در دمشق با اشاره به انتخابات پیش‌رو در سوریه گفت: مردم سوریه آماده برگزاری این انتخابات هستند و شرایط امنیتی به طور نسبی برای برگزاری انتخابات فراهم است.

وی همچنین عنوان کرد که در حال حاضر زندگی روزمره در سوریه در جریان است و بازسازی در حال انجام می‌باشد.

سفیر ایران در دمشق بر این باور است که برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوریه بازی غرب در مدیریت بحران سوریه را به هم ریخت.

وی اضافه کرد: آنهایی که سوریه را به ویرانی کشاندند باید پاسخگوی جبران خسارت‌ها باشند و این حق مردم سوریه است که علیه کسانی که با توطئه کشورشان را به ویرانی کشاندند، ادعای خسارت ‌کنند.

شیبانی به حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از مردم سوریه در طی این بحران سه ساله و ارسال کمک‌های بشردوستانه در این زمینه اشاره کرد و افزود: دولت یازدهم حتی قاطع‌تر از گذشته در کنار مردم سوریه ایستاده است.

وی عملکرد خبرگزاری فارس در پوشش اخبار مربوط به سوریه را خیلی خوب برشمرد و افزود: خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس یکی از اصلی‌ترین خبرگزاری‌هایی بود که از ابتدا حساسیت سوریه را متوجه و اهمیت این بحران را درک و براساس آن برنامه‌ریزی کرده و با اعزام نیرو، شناسایی میدانی و... اقدام به پوشش اخبار مربوط به تحولات سوریه کرد.

سفیر ایران با ذکر این نکته که این خبرگزاری شناخت دقیق و سریعی از تحولات سوریه داشت، افزود: خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در این زمینه پیشگام بود و موفق عمل کرد.

شیبانی با یادآوری این نکته که ورود به عرصه بحران بالاخره خطاهایی را نیز دارد، عنوان کرد: این خبرگزاری در مرحله کنونی شجاعت نوشتن را داشته و به این شجاعت ادامه می دهد.

وی گفت: من خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس را به عنوان صدای جمهوری اسلامی در قبال تحولات سوریه می‌شناسم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها