امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85590
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه های اجتماعی، درباره اظهارات امام جمعه تهران توضیحاتی را ارائه کرد.

متن این یاداشت به شرح زیر است:

سخنان امام جمعه محترم موقت تهران بیان عمومی دلواپسی‌های بخشی از جامعه متدین است. بی شک تفسیر اول ایشان از سخنان ریاست محترم جمهور کاملا مطابق صواب است.دولت اسلامی هم موظف به تسهیل و تسریع تعالی اجتماع است هم مکلف به کاهش زمینه های آسیب ها و مقابله با تهدیدات فرهنگی.

دیدگاه رییس‌جمهور در باره اهداف و وظایف فرهنگی دولت با بسیاری از عالمان و سیاستگذاران کشور همسو است اما ایشان ضرورت بازنگری انتقادی و آسیب شناسانه در مورد شیوه ها و آثار خواسته و ناخواسته اقدامات اجرایی و قضایی در مسایل فرهنگی را یادآوری می کنند.

وقتی کارآمدی فیلترینگ و پارازیت و راپل و گشت ارشاد را مورد پرسش قرار می دهد نمی خواهد از محتوا و اهداف تلویزیونهای ماهواره ای و سایتهای فضای مجازی دفاع کند بلکه به دنبال راههای موثرتر ، معقول تر و مقبول تر برای دفاع از هویت و حیثیت و کرامت مردم و به خصوص نسل جوان است.

کاهش حضور و ظهور اندیشه و اقدام نظامی و انتظامی در مواجهه با این پدیده ها به معنای استقبال بیشتر از حضور فن شناسان ، روانشناسان ، جامعه شناسان، فرهنگ شناسان و ارتباطات شناسان در عرصه فضاهای رسانه ای نوین است.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها