امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۹:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85593
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، محسن بیگلری پیش از ظهر امروز در مراسم چهلم امام جمعه فقید سنندج و معرفی امام جمعه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، محسن بیگلری پیش از ظهر امروز در مراسم چهلم امام جمعه فقید سنندج و معرفی امام جمعه جدید این شهر که در مرکز بزرگ غرب کشور برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان شتاب قابل توجهی در بحث رسیدگی به وضعیت روحانیون اهل سنت و تشیع شکل گرفته است.

وی عنوان کرد: کارهای خوبی در زمینه ارتقای معیشتی و همچنین علمی روحانیون در استان انجام شده، اما با توجه به نیاز جامعه به روحانیون توانمند انجام اقدامات بیشتری در این زمینه امری ضروری است.

به گفته نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، توجه ویژه به حجره‌ها و ایجاد بسترهای لازم برای تربیت روحانیون از مهم‌ترین نیازها در این زمینه است که امیدواریم مورد توجه ویژه مسئولان به ویژه نماینده ولی‌فقیه در استان قرار گیرد.

بیگلری تصریح کرد: جوانان و آیندگان برای حرکت در مسیر درست به وجود روحانیون احتیاج دارند و باید با ایجاد بسترهای لازم، مجتهدی‌ها و خدایی‌ها در استان تربیت شوند تا بتوانند جامعه فردا را به درستی روشنگری کنند.

به گفته وی، توجه به بهبود معیشت روحانیون از دیگر خواسته‌های جامعه روحانیون استان است، که امیدواریم با اجرای برنامه‌های خاص شاهد تحقق این مهم باشیم.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در ادامه از ماموستا مجتهدی به عنوان روحانی برجسته و ولایت‌مدار نام برد و اظهار کرد: پیام تسلیت فوت این عالم دینی از سوی بزرگان کشوری به ویژه مقام معظم رهبری به مردم استان نشان از توجه خاص آنان به مردم استان است.

بیگلری تصریح کرد: درگذشت این عالم روحانی غم بزرگی برای خانواده ایشان و مردم استان بود، اما عنایت‌های ویژه مسئولان کشور در مدت این 40 روز تا حدودی اندوه و غم مردم را کم کرد.

وی انتخاب ماموستا خدایی را نیز به عنوان امام جمعه سنندج بسیار به جا دانست و بیان داشت: انتخاب این عالم روحانی به عنوان سکان‌دار نماز جمعه سنندج با توجه به توانایی و علم ایشان قابل تقدیر است.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی افزود: طی دو سال اخیر همواره با حضور در منزل این عالم روحانی در بانه از محضر ایشان کسب فیض نموده‌ام.

بیگلری با بیان اینکه با وجود خدایی‌ها هیچ‌گاه سنگر دین خالی نمی‌ماند، اظهار کرد: این عالم روحانی در میان مردم بانه از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است.

وی در پایان برای امام جمعه سنندج آرزوی موفقیت کرد و افزود: بدون شک ارتحال ماموستا مجتهدی غم بزرگی برای مردم سنندج و استان بوده و یاد و خاطر این عالم دینی برای همیشه در دل‌ها باقی خواهد ماند.
انتهای پیام/79002/ق30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها