امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85600
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عصر امروز در ...

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عصر امروز در حاشیه مراسم رونمایی از مجموعه کتابهای تاریخچه سپاه با نام «سپاه در گذر انقلاب» گفت: سپاه نهاد معتبری است که معادلات سیاسی و امنیتی را در سطح منطقه و جهان می‌تواند جابجا کند.

وی با اشاره به اینکه روز میلاد امام حسین (ع) روز پاسدار نامیده شده است، گفت: پاسداران از ابتدای ظهورشان در عرصه دفاع از اسلام، انقلاب و وطن عزیزمان عاشورایی عمل کردند.

جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کرد: خصوصیاتی که از ابتدا در ذات نهاد سپاه بوده و تا امروز با حمایت‌ها، مراقبت‌ها و حفاظت‌های دقیق از سوی ولی امر ما امام (ره) و مقام معظم رهبری حفظ  شده است،‌باعث شده این نهاد دچار رنگ‌باختگی نشود.

سلامی ادامه داد: سپاه بر مسیر و طریق الهی باقی مانده است و هیچگاه بن‌بستی برای غلبه بر دشمن ندیده و سپاه هرگز از شوکت ظاهری قدرت‌ها نهراسیده است.

وی خاطرنشان کرد: هر چه زمان می‌گذرد با توجه به اینکه تهدیدات و سناریوهای دشمن پیچیده‌تر می‌شود و جنگ با نظام جنبه جهانی‌تر پیدا می‌کند اما سپاه قدرتمندتر و اعمالش موفقیت‌آمیزتر می‌شود و پیروزی‌هایش بعضا به افسانه می‌ماند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه هنر اصلی سپاه شکستن اقتدار غیرممکن است، گفت: در اوج محاصره علمی و فناوری که همه جهان دروازه‌های تعامل تکنولوژیک و انتقال تسلیحات را بسته بودند سپاه به درجه‌ای می‌رسد که پهپادهایش در ارتفاع بالا و بدون محدودیت بُرد، عملیات‌های مختلف را انجام می‌دهند و در تراز کشورهای پیشرفته در این حوزه عمل می‌کند.

سلامی تاکید کرد: یک کشور سیستم پدافند هوایی را در شرایط حساس به دلیل منافع و دلایل استراتژیکش به ما نداد، اما بچه‌های ما بدون مدل و الگو، وارد این حوزه شدند و سیستم‌های پیشرفته‌تر از همان سیستم‌هایی که به ما ندادند، افتتاح شد و در نمایشگاه اخیر دستاوردهای هوافضای سپاه به نمایش درآمد که به دلیل «محرمانه» ماندن آن رسانه‌ای نشد.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: موشک‌های بالستیک ما علیه اهداف متحرک، «نقطه‌زن» شده‌اند که شاید این از نظر علمی غیرممکن باشد اما این تکنولوژی را غیر از ما شاید فقط روس‌ها داشته باشند و آمریکایی‌ها آن را ندارند.

سلامی ادامه داد: سپاه در قدرت زمینی در رده اول جهانی قرار دارد زیرا صدها گردان شهادت طلب آموزش دیده مردمی در کنار صدها گردان رزمی آماده فعالیت هستند.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان بازوان پرقدرت سپاه را درک کرده‌اند. سپاه سیاست‌های قدرت‌های بزرگ را متوقف و به شکست می‌کشاند و نفوذ قدرت سیاست خارجی ما را عمق می‌دهد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار