امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85604
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
سیدمحمدحسین میرمحمدی نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره ...

سیدمحمدحسین میرمحمدی نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به بازدید اعضای کمیته مبارزه با زمین‌خواری مجلس از پارک ملی خجیر گفت: در جریان این بازدید اقدامات صورت گرفته مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این راستا 60 تا 70 درصد زمین‌های تصرف شده توسط مراکز دولتی رفع تصرف شده  و در مورد مالکان خصوصی نیز این میزان در حدود 40 درصد بود که علت پیشرفت اندک در خلعیت از تصرفات توسط بخش خصوصی عدم تخصیص اعتبارات لازم برای این بخش بوده است.

رئیس کمیته مبارزه با زمین‌خواری مجلس اظهار داشت: در جریان این بازدید که با حضور نماینده دادستان در امور زمین‌خواری انجام شد مقرر شد تا اگر بناست بخش‌هایی از مرکز تحقیقاتی جهاد کشاورزی در منطقه پارک ملی خجیر باقی بماند باید پروژه‌های تحقیقاتی آن به تایید سازمان محیط زیست و سازمان آب‌منطقه‌ای تهران برسد.

میرمحمدی خاطرنشان کرد: در جلسه‌ای که در جریان این بازدید برگزار شد قرار بر این شد تا تابلوهایی در منطقه پارک ملی خجیر توسط سازمان آب‌منطقه‌ای تهران نصب شود و از این طریق اطلاع‌رسانی لازم به مردم صورت گیرد تا از خرید زمین در این منطقه خودداری کنند و هرگونه تصرفات در حاشیه رودخانه جاجرود و پارک ملی خجیر غیرقانونی است و پیگرد قانونی خواهد داشت.

وی افزود: همچنین مقرر شد تا با نظارت استانداری تهران اعتباراتی برای خرید زمین‌های مالکان شخصی پارک ملی خجیر که دارای مستندات قانونی هستند در نظر گرفته شده و هزینه شود.

رئیس کمیته مبارزه با زمین‌خواری مجلس اظهار داشت: بخشی از فاضلاب شهر پردیس و برخی کارخانجات به حوزه رودخانه جاجرود ریخته می‌شود که مقرر شد طی یک ماه آینده اقدامات نظارتی لازم برای مسدود کردن این مسیرهای فاضلابی به رودخانه جاجرود صورت گیرد.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها