امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۷:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85605
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی نیروی زمینی سپاه، مراسم گرامیداشت روز پاسدار با حضور جمعی از فرماندهان، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی نیروی زمینی سپاه، مراسم گرامیداشت روز پاسدار با حضور جمعی از فرماندهان، مسئولین و کارکنان ستاد نیروی زمینی سپاه در حسینیه امام خمینی(ره) ستاد نیرو برگزار شد.

در این مراسم سردار سیدمرتضی میریان جانشین عملیات نیروی زمینی سپاه طی سخنانی به علاقه وافر امام راحل و مقام معظم رهبری به سپاه پاسداران اشاره کرد و با طرح این سوال که چرا سپاه به اندازه انقلاب ارزشمند است، گفت: امام(ره) و مقام معظم رهبری سپاه را زاده انقلاب دانسته و اعتقاد دارند حفظ و ارتقاء ماهیت انقلاب با سپاه گره خورده است.

وی افزود: حضرت امام(ره) در جمع پاسداران همواره رضایت خود را از عملکرد سپاه اعلام داشتند و مقام معظم رهبری نیز بارها نسبت به این موضوع، ابراز خرسندی کردند و مطمئناً این فرمایشات منحصر به یک مقطع زمانی خاص نیست.

وی در خصوص اینکه چرا در روز میلاد امام حسین(ع) از مقام پاسدار تجلیل می شود، تصریح کرد: امام حسین(ع) در همه ابعاد یک الگوی بلامنازع بوده و پاسداران ما نماد جهاد و عقیده عاشورایی هستند. عقیده به معنای ایمان به خدا و جهاد قله عمل صالح است. حتی امام راحل تأکید داشتند سپاه باید از سیره عملی امام حسین(ع) پیروی کند تا پاسداران به مقام پاسداری واقعی نایل آید.

سردار میریان ایمان و عمل صالح را برای پاسداران 2 بال برای پرواز دانست و اظهار کرد: پاسداران ما از 2 بُعد ایمان به خدا و عمل صالح باید برخوردار باشند و بدانند این 2 با یکدیگر رابطه متقابل ارتقایی دارند. به گونه ای که هرچه انسان عمل صالح سخت تری انجام می دهد ایمانش بالاتر رفته و هرچه ایمان بالاتری داشته باشد به مراتب اعمال صالح سخت‌تر را می‌پذیرد خدمت صادقانه این رابطه را ملموس تر کرده و به هیچ وجه این دو از هم جدا نمی شوند. مصداق بارز این مفاهیم، شهدا، جانبازان، فرماندهان سپاه و نیروهای مسلح هستند.

جانشین عملیات نیروی زمینی سپاه با اشاره به اینکه بسیاری در دهه 60 و امروز سوال می کنند که مأموریت سپاه اعتقادی است یا نظامی، اذعان کرد: در همان اوایل تأسیس سپاه از سوی نماینده وقت ولی فقیه هم اعلام شد که سپاه صددرصد اعتقادی و صددرصد نظامی است. یعنی پاسداران ما در همه جبهه‌ها می بایست حضور فعال داشته باشند. خوشبختانه تغییرات و تحولات دفاعی، امنیتی و حتی اقتصادی گویای همین اقدامات موثر است.

سردار میریان با تأکید بر اینکه امروز دشمنان به اشکال مختلف به مقابله با انقلاب اسلامی برخواسته‌اند معتقد است: امروز دشمنان به اشکال مختلف از جمله تهدید نرم، نیمه سخت و سخت با انقلاب اسلامی مقابله می کنند که در مقاطع مختلف اولویت این تهدیدات تغییر کرده است مانند وضعیت فعلی ولی ماهیت آنها تغییر نکرده و برای نیروی زمینی آمادگی پاسخگویی به هر سه طیف تهدید وجود دارد.

میریان افزود: دشمن از همین حضور موثر سپاه در عرصه‌ها هراس داشتند و همواره در ترس از همین سلاح ایمانی پاسداران هستند.

جانشین عملیات نیروی زمینی سپاه با اشاره به اینکه ماهیت و وجهه بزرگ سپاه پاسداران در جهان به عنوان یک نهاد ایمانی و اعتقادی مطرح شده است، خاطرنشان کرد: مهمترین مشخصه سبزجامگان سپاه دین و ایمان بوده و با سلاح قدرتمند ایمان و تلفیق آن با تخصص نظامی و قدرت جسمانی، دشمن در مقابل نیروهای ما حرفی برای گفتن ندارد. البته خودشان نیز به این مهم بارها اقرار کرده اند. بنابراین داشتن هویت ایمانی و اعتقادی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را شکست ناپذیر کرده است.

جانشین عملیات نیروی زمینی سپاه خطاب به پاسداران جوان، افزود: پاسداران مردان روزهای سخت این نظام بود‌ه و هستند و در آینده نیز خواهند بود. باید سخت کوش باشید و هیچ گاه از مأموریت ها و کارهای سخت شانه خالی نکنید. چون هرکسی در این دنیا به دنبال راحتی باشد ضرر خواهد کرد.

سردار میریان در پایان خاطرنشان کرد: توجه به نماز جماعت، انس با قرآن، پشتیبانی از ولایت، ساده زیستی، قرائت ادعیه‌ها خصوصا دعای شعبانیه، حضور در نماز جمعه، صبر، توکل، دائم الوضو بودن و احساس مسئولیت از جمله ویژگی‌هایی برشمرد که می بایست پاسداران ما خصوصاً نسل جوان سپاه به آن ها توجه جدی داشته باشند.

شایان ذکر است، در پایان این مراسم از چند نفر از پاسداران و سربازان نمونه ستاد نیروی زمینی سپاه با اهداء لوح تقدیر، تجلیل بعمل آمد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها