امروز : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 20
۲۱:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85612
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه عصر امروز (شنبه) ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه عصر امروز (شنبه) در همایش بیست و پنجمین سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) که در محل لانه جاسوسی سابق آمریکا برگزار شد، با اشاره به نقش مثبت و منفی خواص در پاسداری از میراث بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، گفت: همواره پیامبران الهی نسبت به تهدیدات آینده بعد از خودشان هشدار داده‌اند، از حضرت نوح (ع) تا حضرت موسی (ع) و هارون(ع) و دیگر انبیاء نگران میراث بعد از خودشان بوده‌اند.

وی اضافه کرد: پیامبر اسلام(ص) نگران حفظ میراث خود بوده‌اند؛ حضرت امام(ره) نیز نگران صیانت و حفظ میراث گران‌سنگ انقلاب بوده که وصیتنامه سیاسی ایشان مبین این واقعیت است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه با ذکر این نکته که پیامبر(ص) فرمودند هر اتفاقی که در قوم بنی‌اسرائیل افتاده است در عصر من هم می‌افتد و این بیان دو برداشت دارد، گفت:‌ برداشت نخست این است که حوادث تاریخ قابل تکرار است و فراز و نشیب‌ها و صعود و سقوط تمدن‌ها فرمول مشخصی دارد. همچنین اگر خواص و مردم نسبت به آن اصول پایبند نباشند نمی‌توانند انقلاب را حفظ کنند.

نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به اشتباهات خواص عصر پیامبر (ص) و دنیای کنونی، خاطرنشان کرد: ما امروز با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستیم؛ خواص به دو قسمت تقسیم شده‌اند و مردم نمی‌دانند چه اتفاقی قرار است بیفتد. پیامبر(ص) می‌فرمایند اشتباهات زمان بنی‌اسرائیل تکرار خواهد شد و امت اسلام دقیقاً‌ همان اشتباهات بنی‌اسرائیل را تکرار کرد و انقلاب‌هایی فرا روی ما بود که می‌خواهد بگوید اشتباهات را تکرار نکنیم.

وی در ادامه با اشاره به تفاوت عملکرد خواص در عصر پیامبر(ص) و امیرالمومنین(ع) تصریح کرد: هیچ تفاوتی بین اختیارات پیامبر و علی(ع) نبود اما خواص آمدند و فرق گذاشتند، ما هم همین اشتباهات را تکرار کردیم.

سعیدی یادآور شد: اصولی که بر اندیشه امام و رهبری حاکم است یکی است اما متغیرهایی وجود دارد اما تکرار اشتباه امروز در برخی از خواص و عملکردشان وجود دارد که تکرار همان اشتباهات است.

وی اضافه کرد: تفاوت و مرزبندی بین اختیارات دو رهبر اشتباهی است که در مرحله بعدی وجود دارد، آمدند و جایگاه پیامبر(ص) و امیرالمومنین(ع) را مقایسه کردند که همین اشتباهات در زمان بنی‌اسرائیل نیز رخ داد.

سعیدی با بیان اینکه مطلق‌نگری درباره صحابه پیامبر(ص) و تکرار آن در عصر حاضر اشتباه بعدی است، تأکید کرد: بعد از پیامبر(ص) عده‌ای گفتند اگر به کسی نفس پیغمبر(ص) هم خورده است نباید با او کاری داشت. طلحه و زبیر چه کردند که خواص ما نکردند؟ این یکی از اشتباهات و مشکلاتی است که مردم دارند و باید بگوییم آن خواص چه کاری انجام دادند که برخی امروز نکردند.

وی ادامه داد: انسان‌ها را باید با فکر و اندیشه مورد سنجش قرار دهیم و نه اینکه برخی زمانی یار امام بوده‌اند. متأسفانه امروز به برخی از اصولگراها نیز می‌گوییم مرزبندی کنید. اما چرا برخی حاضر نیستند مرزبندی کنند؟

نماینده ولی فقیه در سپاه در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز تأسف از اینکه اختلافات بین علی(ع) و جبهه مخالف را در حد اختلاف سلیقه تنزل دادند، اظهار داشت: برخی به امیرالمؤمنین(ع) ضربه وارد کردند و گفتند اختلاف سلیقه وجود دارد؛ برخی صحابه نتوانستند قضایا را درک کنند و دعوای حق و باطل را در حد اختلاف سلیقه نزول دادند،‌ اگر دعوا بین حق و باطل شد، باید موضع‌گیری کرد.

سعیدی در ادامه با بیان اینکه در جریان فتنه دعوا بین احمدی‌نژاد و موسوی وجود نداشت، خاطرنشان کرد: برخی خواص می‌گویند کدورتی بوده است و باید برطرف شود، پرسش این است که ناکثین و قاسطین چه کاری کرده‌اند که این آقایان نکردند،؟

نماینده ولی‌فقیه در سپاه با ذکر این نکته که تفاوت در برداشت از حکومت دینی باعث مشکل می‌شود، یادآور شد: گفتمان قریش با گفتمان نبوی و علوی تفاوت دارد و از زمان حضرت امام(ره) تا کنون دو برداشت از حکومت که مردم‌سالاری دینی و سکولاریسم دینی است، وجود داشته است. این دو دیدگاه در حوزه اصول و حوزه سیاست خارجی سایه می‌اندازد.

وی تصریح کرد: اگر سوریه از این وضعیت خارج می‌شد برخی نمی‌دانند چه مشکلاتی برای ما به وجود می‌آمد، آیا دفاع ما از فلسطین صوری است یا مبنایی؟ این مسائل باید در نظر گرفته شود.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه با تأکید بر اینکه سکوت خواص در برابر عوامل فتنه در عصر پیامبر نیز وجود داشت، گفت:‌ یک اشتباه خواص در زمان نبی مکرم اسلام(ره) این بود که سکوت کردند.

سعیدی در ادامه با انتقاد از عدم توجه به عناصر صحنه و روی صحنه، بیان داشت: در زمان پیامبر(ص) نیز به برخی عناصر توجه نکردند، معمولا کسانی که در پشت صحنه هستند رد پایی از خود به جا نمی‌گذارند؛ این سؤال مطرح است چه کسانی در پشت صحنه فتنه 88 نقش داشتند.

وی با ذکر این نکته که عدم توجه به تفاوت‌ها و متغیرهای دو دوره رهبری، مشکل ایجاد می‌کند، اظهار داشت: عصر پیامبر(ص) با امیرالمؤمنین(ع) تفاوت‌های بسیاری داشت و ما هم به دنبال فقه پویا هستیم؛ زمانی که امام(ره) رحلت کردند علت انتخاب زودهنگام مقام معظم رهبری این بود که اتفاقات جدیدی در عصر بعدی رخ می‌دهد اما برخی خواص این مسئله را درک نکردند.

سعیدی خاطرنشان کرد: در دوره امام (ره) جنگ نرم وجود نداشت،‌ چون در آن دوره چنین چیزی موضوعیت نداشت اما در دوره حضرت آقا بحث تهاجم فرهنگی و جنگ نرم مطرح است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه امروز آمریکا را در چارچوب مرزهای جمهوری اسلامی محاصره کرده‌ایم، بیان داشت: امروز ما آمریکا را به گوشه رینگ برده‌ایم، در جنگ 33 روزه، جنگ سوریه و عراق و همچنین جنگ 8 روزه هدف ما بودیم.

سعیدی با اشاره به اینکه برخی خواص دچار استحاله شده‌اند و این یکی از مصیبت‌های انقلاب‌های توحیدی است، خاطرنشان کرد: برخی آقایان که ثبات ندارند دچار استحاله شده‌اند. مشاهده کنید که آقایان در اول انقلاب چه می‌گفتند اما حالا چه می‌گویند،‌بدترین مسئله دستبرد به نرم‌افزار انقلاب است و تعجب می‌کنم چرا عمامه به سرها و کسانی که در کتاب و قرآن تعقل می‌کنند چرا چنین سخنانی را بیان می‌کنند.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها