امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85621
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
  به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کامران غضنفری نویسنده و محقق تاریخ در نشست «آدرس غلط» که به همت کمیته ...

  به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کامران غضنفری نویسنده و محقق تاریخ در نشست «آدرس غلط» که به همت کمیته صیانت از منافع ایران در تالار باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد، پیرامون وضعیت اقتصادی جنگ و شباهت‌های آن با دوره کنونی گفت: حوادث آخر جنگ این سوال را مطرح می‌کند که چه شد امام(ره) مجبور به پذیرش قطعنامه شدند؟

وی افزود: امام (ره) در تاریخ 13 تیر 67 که هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی را ناو آمریکایی منهدم کرد، پیام می‌دهند که مردم در جبهه‌ها حضور پیدا کنند. امام (ره) هرگونه کم‌کاری در جنگ را خیانت به رسول الله عنوان کردند و ما شاهدیم که ظرف 10 روز امام (ره) قطعنامه را می‌پذیرند.

این نویسنده و محقق تاریخ در ادامه تصریح کرد: در جلسه‌ای چند دسته گزارش در مقابل امام(ره) قرار دادند. یک گزارش که مربوط به نخست وزیر وقت بود، که اعلام کرده بود کشور توان اقتصادی برای پشتیبانی از جنگ را ندارد و اصطلاحا خزانه خالی شده است.

وی ادامه داد: گزارش وزیر ارشاد وقت نیز این بود که مردم از جبهه‌ها استقبال نمی‌کنند و گزارش نظامی هم که به امام(ره) داده شد این بود که دیگر توان مقابله با جبهه صدام را نداریم، اغلب مسئولین که امام(ره) به آنان اعتماد کرده بود دستها را به علامت تسلیم بالا بردند و امام(ره) چاره‌ای جز پذیرش قطعنامه نداشت. قبل از این تاریخ آقای هاشمی رفسنجانی رفته بود و از امام(ره) خواسته بود قطعنامه را بپذیرند و امام(ره) قبول نمی‌کردند اما متأسفانه با 3 گزارشی که خدمت امام(ره) ارائه کردم ایشان مجبور به پذیرش قطعنامه شدند.

وی با خلاف واقع اعلام کردن محتوای هر 3 گزارش، گفت: 2 روز قبل از پذیرش قطعنامه امام (ره) در پیامی اعلام کردند که نخست‌وزیر از قول وزیر اقتصاد و برنامه و بودجه، وضع مالی کشور را زیر صفر اعلام کردند و این در حالی است که محسن رضایی اعلام کرد که تنها 12 درصد از بودجه مملکت برای جنگ هزینه شده است، در حقیقت کفگیری به ته دیگ نخورده بود و خزانه خالی نبود، این در حالی است که موسوی نیز اعلام کرده بود که بدترین حالت می‌توانستیم با فروش 20 هزار بشکه نفت به مقاومت ادامه دهیم.

غضنفری خاطرنشان کرد: حال نیز از بعضی از مسئولین اظهارات دور از واقع می‌شنویم از اینکه اعلام می‌کنند خزانه خالی است، این در حالی است که وزیر اقتصاد اعلام می‌کند خزانه خالی نیست.

این نویسنده و محقق تاریخ در پایان خاطرنشان کرد: این در حالی است که مقام معظم رهبری اعلام می‌کنند که وضعیت امروز ما نسبت به سال 82 زمین تا آسمان فرق می‌کند و در برخورد با دشمن هیچگاه دچار استیصال نشده‌ایم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها