امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85623
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسینعلی عظیمی مسئول جهاد سازندگی در دوران جنگ تحمیلی در نشست «آدرس غلط» ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسینعلی عظیمی مسئول جهاد سازندگی در دوران جنگ تحمیلی در نشست «آدرس غلط» که به همت کمیته صیانت از منافع ایران در تالار باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد، پیرامون وضعیت کنونی اقتصاد ایران گفت: وقتی ما می‌خواهیم مذاکره را با حفظ ارزش‌ها انجام دهیم، باید در دیگر حوزه‌ها هم ارزش‌ها را حفظ کنیم. ما از اژدهایی که می‌خواهد وارد کشور شود با نام فرهنگ و اقتصاد آمریکایی می‌ترسیم و اجازه ورود آن را به کشور نمی‌دهیم، اما خودمان درحال پرورش بچه اصیل کاپیتالیستی هستیم.

وی افزود: ما باید به این باور برسیم که نمی‌شود جامعه‌ای انقلاب سیاسی انجام دهد، اما انقلاب فرهنگی و اقتصادی را به حال خود بگذارد.

مسئول جهاد سازندگی در دوران جنگ تحمیلی تصریح کرد: ما شاهدیم هردولتی که سر کار آمده موضوع وابستگی به نفت در آن دولت حل نشده است، ما باید بدانیم مشکل از افراد نیست بلکه باید نوع نگاهمان را به مسئله اقتصاد تغییر دهیم که آیا ما می‌خواهیم با سیستم کاپیتالیستی جامعه را اداره کنیم؟

عظیمی ادامه داد: آیا ما می‌خواهیم در درون سیستمی که پشتیبانی قوی از سرمایه‌داری و کاپیتالیسم می‌کند تغییراتی بوجود آوریم، آیا باید منطق فکری اقتصادیمان را تغییر دهیم؟ ما تلاش می‌کنیم اقتصادمان را توسعه دهیم اما نمی‌دانیم که این فرمول‌ها همان فرمول‌های نظام کاپیتالیستی است.

وی با بیان اینکه باید جایگزینی برای نفت داشته باشیم، گفت: در مقطع فعلی بزرگترین ابتکار، خلع یک سازمان جهادی متکی به مردم است که بتواند باری را در خصوص اقتصاد مقاومتی بر دوش خود بگیرد. البته مدیریت کشور هم باید به مردم اجازه دهد تا بتواند توانایی‌هایشان را به میدان بیاورد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها