امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85635
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین راغفر امروز در همایش کار و محرومیت در گفتمان امام (ره) با اشاره به تلفیق ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین راغفر امروز در همایش کار و محرومیت در گفتمان امام (ره) با اشاره به تلفیق سه وزاتخانه و تشکیل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت : یکی از وظایف این وزاتخانه تحقق عدالت اجتماعی درکشور است و در دولت تلاش زیادی برای این امر انجام شده است.

این استاد اقتصاد دانشگاه افزود: مشروعیت نظام سیاسی از نظر امام (ره) در رفع محرومیت‌های شدید است و به این منظور و برای اینکه فقط به شعار اکتفا  نکرده باشیم، احکام متعددی برای مبارزه با فساد اقتصادی داریم که متاسفانه معطل مانده و بسیاری از فرصت ها تحقق نیافته است .

راغفر با اشاره به آمار معوقات بانکی گفت : هم اکنون 575 نفر معادل 82 هزار میلیارد تومان دیون بانک ها را با نرخ 4 درصد گرفته و پس نداده‌اند که این اصلی‌ترین منشاء بیکاری است و این در حالی است که بیکاری تبعاتی نظیر فرار مغزها و رشد جرائم را به دنبال دارد .

راغفر افزود: یکی از تلاش‌های انجام شده در زمینه اصلاح نظام سلامت در کشور است که در صورتی که تحقق یابد یکی از تعهدات قانون اساسی که 36 سال در کشور معوق مانده تحقق می‌یابد.

وی گفت : 56 درصد درآمد های ارزی کشور در سال های 38 تا 91 در دولت های نهم و دهم تحقق یافت، اما متاسفانه از این درآمدها استفاده مطلوبی صورت نگرفته و هم اکنون شاهد بحران های اجتماعی و اقتصادی در کشور هستیم، اما تدابیری که در دولت یازدهم برای حل این بحران ها اتخاذ کرده، قابل قدردانی است.

راغفر در مورد تأمین مسکن کارگری گفت: مساله  مسکن معضل اساسی کشور است که علاوه بر بیکاری این وزارتخانه حل مساله مسکن کارگران را در دستور کار دارد.

وی تصریح کرد: این وزارتخانه در قبال رفاه نیروی کار هم مسئولیت دارد و باید با تامین مسکن نیروی کار، بخشی از مشکلات آنان را برطرف کرد.

این استاد اقتصاد با اشاره به این نکته که اعتماد مردم مهم ترین سرمایه یک کشور محسوب می‌شود و باید زمینه اعتماد سرمایه‌گذاری در کشور ایجاد شود، ادامه داد : متاسفانه در سال های گذشته اعتماد مردم به شدت آسیب دیده و این موضوع هم اکنون در دولت در حال ترمیم است و اصلی ترین وظیفه دولت جلب مشارکت مردم و ارتقای اعتماد مردم به گفته های مسئولان است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها