امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۸:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85644
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، آیت‌الله سید حسن معین شیرازی امروز در همایش روز ملی دخانیات در وزارت بهداشت گفت: در گذشته سن شروع مصرف دخانیات ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، آیت‌الله سید حسن معین شیرازی امروز در همایش روز ملی دخانیات در وزارت بهداشت گفت: در گذشته سن شروع مصرف دخانیات 20 سال بود اما اکنون به 13 سال رسیده است.

وی گفت: با بررسی انجام شده از 6 ندامتگاه ترک اعتیاد مشاهده کردیم تمام کسانی که در ارتباط با اعتیاد بودند 100درصد سیگار مصرف کردند.

معین شیرازی گفت: 11 تا 14 درصد مردم سیگاری اند و 86 درصد افرادی که به دلیل ناهنجاری‌های اجتماعی به زندان رفته‌اند، سیگاری بوده‌اند.

رئیس هیأت مدیره جمعیت مبارزه با دخانیات گفت: 70 درصد شخصیت افراد در خانواده ساخته می‌شود به همین دلیل خانواده‌ها در پیشگیری از مصرف دخانیات بسیار موثر هستند.

وی با اشاره به قانون مبارزه با استعمال دخانیات گفت: این قانون ایده‌آل ما نیست اما بهترین راه مبارزه با مصرف دخانیات همین قانون است و از نمایندگان مجلس تقاضا داریم بر اجرای این قانون نظارت کنند.

شهرام رفیعی‌فر، رئیس دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه 90 درصد افراد زیر 18 سال دخانیات را شروع می‌کنند، گفت: از مهر امسال در 22 هزار مدرسه راهنمایی کمپین ملی زندگی عاری از دخانیات برگزار می‌کنیم و از 7 مهر در تمام مدارس نمایشگاه مبارزه با دخانیات برپا می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها