امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85666
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا زالی رئیس کل سازمان نظام پزشکی و حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا زالی رئیس کل سازمان نظام پزشکی و حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تفاهمنامه همکاری بین دو سازمان به امضا رساندند.

در این مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی با اشاره به همکاری‌های سازمان نظام پزشکی در ایجاد بیمارستان سرطان از آمادگی سازمان اوقاف و امور خیریه برای خدمت در عرصه بهداشت و درمان و سلامت کشور خبر داد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در زمینه‌ی مسائل پزشکی و ابلاغ سیاست‌های کلی سلامت از سوی ایشان گفت: انسان همواره در معرض آفات و بلایا است و ما نیز وظیفه داریم در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها به تناسب نیاز و تأیید متخصصین به کمک دولت در زمینه مسائل بهداشتی درمانی و ایجاد بیمارستان بپردازیم.

حجت‌الاسلام محمدی افزود: تصمیم شد که اولویت استفاده از اوراق وقفی در زمینه‌‌ سرطان باشد و این با استفاده از نظرات متخصصان و کارشناسان صورت گرفته است.

وی با ابراز امیدواری از اینکه بتوان در سایر زمینه‌های سلامت و بیماری‌ها از امتیازات وقف استفاده کرد از همکاری سازمان نظام پزشکی به عنوان کارشناسان خبره این مسائل تشکر کرد.

علیرضا زالی نیز در این مراسم با اشاره به نگاه نوین و مترقی و علمی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه،سلامت را یکی مسائل خطیر و پیچیده‌ جامعه دانست و گفت:در سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری از نظر انشاء و نگارش دو مؤلفه‌ مسأله محوری و آینده‌نگری در آن رعایت شده و بر اساس مشارکت مردم و جامعه است و موضوع خود مراقبتی از موضوعات تأکید شده در آن است.

وی با اشاره به تغییر سیمای بیماری‌ها با توجه به رشد شهر نشینی و تغییر الگوی زندگی افزود: در بیماری‌های غیر واگیر حوادث ترافیکی، بیماری‌های قلب و عروق باید مداخلات اساسی و بنیادی و با استفاده از ظرفیت توانمندسازی مردم صورت گیرد و امروز خوشحالیم که مسأله سلامت در ویترین موضوعات اجتماعی کشور قرار گرفته است.

وی اعلام کرد: تمام توان و ظرفیت سازمان‌های نظام پزشکی کشور در اقصی نقاط کشور برای انجام و اجرای این تفاهم‌نامه آمادگی دارد.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی مسئولیت‌پذیری اجتماعی را یکی از ویژگی‌های پزشک دانست و این تفاهمنامه را امتزاج حوزه سلامت و وقف دانست که به نوعی همان مسؤولیت‌پذیری اجتماعی را نمایش می‌دهد.

وی گفت: حوزه پزشکی و وقف در گذشته از طریق بسیاری از پزشکان که در این زمینه فعال بوده‌اند ممزوج بوده است.

زالی ابراز امیدواری کرد: ارائه خدمات متعالی و متقن مبتنی بر شواهد روز باید از طریق این تفاهم‌نامه و با همکاری همه‌ی مدیران این سازمان صورت پذیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها