امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۱۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85678
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد جهانگیری معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی از برگزاری ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد جهانگیری معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی از برگزاری اولین کنفرانس و نمایشگاه علمی گردشگری سلامت ویژه کشورهای اکو در ایران خبر داد.

وی گفت: این کنفرانس و نمایشگاه طی روزهای ۲۷ تا 29 مرداد در استان مازندران برگزار می‌شود. که در نوع خود اولین کنفرانسی است که در ایران برگزار می‌شود که قصد آن معرفی پتانسیل‌های گردشگری سلامت به کشورهای عضو اکو است.

معاون برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی اهداف برگزاری این کنفرانس را معرفی قابلیت‌های کشور به سایر اعضاء، شناسایی قابلیت‌های کشور و منسجم کردن آنها و اطلاع از اقدامات گردشگری سلامت سایر کشورها عنوان کرد و گفت: محور اصلی کنفرانس، توسعه و سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری سلامت در کشورهای اکو خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به افتتاح بیمارستان شمال در آمل همزمان با برگزاری این کنفرانس گفت: این بیمارستان فوق تخصصی با هدف گردشگری سلامت و با ظرفیت 150 تخت توسط بخش خصوصی ساخته شده است.

همچنین محمد کاوه رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی مازندران از تهیه و تدوین نقشه راه گردشگری مازندران خبر داد و گفت: این نقشه راه همزمان با برگزاری کنفرانس رونمایی می‌شود.

در ادامه این نشست لیلا وافقی، معاون امور بین‌الملل دفتر امور اقتصادی استانداری مازندران نیز از احداث شهرک‌های سلامت در استان مازندران خبر داد و گفت: بندر ویژه اقتصادی امیرآباد به منظور توسعه صنعت گردشگری در استان مازندران احداث شده که قصد داریم آن را به عنوان منطقه آزاد معرفی کنیم.

حسن راشکی، رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت در مورد صنعت گردشگری سلامت ایران گفت: تمام پتانسیل‌های لازم را داریم و باید در منطقه و جهان اسلام به عنوان اولین کشور پیشرو در صنعت گردشگری سلامت مطرح شویم و بتوانیم در دنیا جایگاه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی هدف گردشگری سلامت ایران را جمعیت کشورهای اسلامی و همجوار عنوان کرد و گفت: باید برای صنعت گردشگری فرآیند خاصی را تعریف کنیم و مشخص شود که بیماران خارجی چگونه وارد کشور شده و به آنها خدمات ارائه شود.

راشکی شهرهای مرزی کشور مانند مشهد، تبریز، ارومیه، زاهدان و اهواز را از جمله شهرهایی دانست که می‌تواند پذیرای گردشگران خارجی در بخش سلامت شوند.

در پایان نشست خبری جهانگیری معاون برنامه‌ریزی نظام‌پزشکی تأکید کرد: اکنون تعداد تخت‌های بیمارستانی ما ۳برابر ترکیه است و از نظر متخصص هم در کیفیت و هم در کمیت از رقیبان خود بسیار جلوتر هستیم اما به دلیل ناهماهنگی و مشکلات سیاسی و صدور روادید و همینطور عدم حمایت دولت از بخش خصوصی نتوانستیم در صنعت گردشگری سلامت پیشرفت کنیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها