امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85683
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 36
به گزارش سرویس آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجید مرادی شیخ جان و جلیل محمدی موفق شدند سامانه فوق سریع امداد آبی (راکت ...

به گزارش سرویس آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجید مرادی شیخ جان و جلیل محمدی موفق شدند سامانه فوق سریع امداد آبی (راکت نجات غریق) را بسازند.

جلیل محمدی یکی از مخترعان این سامانه گفت: سامانه فوق سریع امداد آبی (راکت نجات غریق) وسیله‌ای برای نجات افراد در حال غرق در دریا و ساحل بوده که در شعاع دو کیلومتری توان نجات افراد را دارد.

وی افزود: این طرح با یک شناور ادغام شده است که می‌تواند با سرعت زیاد با قوانین فیزیکی تحت زاویه پرتاپ و پس از فرود در آب به سمت فرد در حال غرق هدایت شود.

دبیر جغرافیا آموزش و پرورش مراغه در ادامه یادآور شد: این سامانه با کنترل رادیویی و مانیتورینگ به سمت فرد حادثه دیده هدایت می‌شود و فرد در حال غرق می‌تواند با گرفتن راکت که روی آب شناور می‌شود، نجات یابد.

وی گفت: برای طراحی و ساخت این اختراع حدود 60 میلیون ریال هزینه شده که در صورت تولید انبوه، هزینه تولید آن به کمتر از 20 میلیون ریال کاهش می‌یابد.

به گزارش فارس، این اختراع به شماره 82782 و شماره ثبت بین‌المللی A64-B63 در اداره ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها