امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۸:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85684
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 39
اسفندیار چهاربند، مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و در پاسخ به این ...

اسفندیار چهاربند، مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «به چه دلیل معلمان ابتدایی با توجه به اتمام امتحانات باید تا پایان خردادماه در مدارس حضور داشته باشند؟»، اظهار داشت: ۱۱ راهنمای آموزشی برای دوره ابتدایی ارسال شده است که فعالیت‌ها به جای اینکه در منطقه و اداره کل باشد، در مدرسه طراحی شود و به این معنی است که مشارکت معلمان در برنامه‌ریزی مد نظر است.

وی افزود: هم‌اکنون سال تحصیلی تمام شده است و دانش‌آموزان امتحان داده‌اند و به منزل رفته‌اند؛ حالا معلمان می‌آیند قبل از اینکه سال تحصیلی جدید شروع شود، سال تحصیلی جاری را نقد می‌کنند و نقاط قوت و ضعف را شناسایی و بعد طراحی‌های لازم را برای مهر سال آینده انجام می‌دهند.

چهاربند در پاسخ به این پرسش که «آیا معلمان ابتدایی باید در مدارس حضور داشته باشند؟»، خاطرنشان کرد: ما 32 ساعت گواهی ضمن خدمت به این معلمان می‌دهیم و قرار نیست همینطور بیایند و برای آنها مزیت نداشته باشد؛ این 32 ساعت ضمن خدمت به اندازه حداقل 10 روز است و روزی 3 یا 4 ساعت در مدارس حضور دارند.

وی گفت: اگر امروز معلم برود و مهرماه بیاید 4 ماه فاصله است و فرصت برای طراحی‌های جدید و شناسایی نقاط قوت و ضعف از بین می‌رود؛ پس بهترین موقعیت این است که وضع موجود را طراحی و ارزیابی کنیم و مدیر مدرسه هم وقت داشته باشد امکانات جدید را آماده کند و مهر سال آینده همه چیز آماده یک خدمت منظم باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران تصریح کرد: از آموزگاران تشکر می‌کنم و 32 ساعت گواهی ضمن خدمت هم به آنها می‌دهیم و ضمن اینکه تلاش می‌کنیم این خدمات را به نحوی جبران کنیم.

چهاربند در پاسخ به این پرسش که «آیا معلمان ابتدایی باید تا پایان خردادماه در مدارس حضور داشته باشند؟»، گفت: تا پایان خردادماه خیر؛ حداکثر حدود 10 تا 12 روز از خرداد باید در مدارس باشند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها