امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85709
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 11
«حسام شعیب»، پژوهشگر امور اسلامی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد: امام خمینی اگرچه رحلت ...

«حسام شعیب»، پژوهشگر امور اسلامی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد: امام خمینی اگرچه رحلت کرده‌اند، اما میراث فکری و روحی و فرهنگی بسیاری از خود برجای گذاشتند که یکی از مهمترین آنها توصیف اسرائیل به غده سرطانی است که می‌بایست ریشه کن شود.

وی افزود: امام خمینی از جمله شخصیت‌هایی بود که بر باز بودن در‌های جمهوری اسلامی ایران به روی تمام کشورها تاکید کرد و در عین حال اسرائیل را تنها دشمن بزرگ در منطقه خواند.

شعیب خاطر نشان کرد: انقلابی که امام راحل بنا کرد،‌ نماد و سمبل اسلام مقاوم و دولت مدرن اسلامی است که موجب تحکیم پایه‌های نظام دموکراتیک واقعی در ایران و تحکیم پایه‌های حاکمیت ملی ایران از طریق حمایت از مقاومت و ایستادگی در برابر اسرائیل و حمایت از قضیه فلسطین و دیگر قضایای جهان عرب شد.

وی گفت: افکار و اندیشه‌های امام خمینی، افکاری استثنایی بود، چراکه به شکلی ویژه بر توانمندی‌ها و قدرت جوانان ایرانی در بنای مجدد کشور بدون اتکا بر کشورهای اروپایی و غربی تکیه داشت، به همین دلیل است که ایران طی سال‌های گذشته همواره آماج حملات کشورهای غربی بوده است.

وی ادامه داد: امام خمینی حامی واقعی طرح حکومت اسلامی در منطقه است و نماد این حمایت را می‌توان در حمایت ایشان از مقاومت لبنان ملاحظه کرد که موفق شد، به پیروزی‌های خیره کننده‌ای در برابر رژیم صهیونیستی دست یابد.

شعیب سخنان خود را با این گفته به پایان رساند که امام راحل از خود شاگردان بزرگی همچون آیت الله خامنه‌ای مد ظله برجای گذاشتند که ادامه دهنده راه ایشان هستند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار