امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۱۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85717
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از واشنگتن ‌پست، «شینزو آبه»، نخست وزیر ژاپن در سخنانی اظهار داشت که کشورش آماده است تا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از واشنگتن ‌پست، «شینزو آبه»، نخست وزیر ژاپن در سخنانی اظهار داشت که کشورش آماده است تا نقش دفاعی مستحکم‌تری را در منطقه آسیا-اقیانوسیه  و فراتر از آن ایفا کند.

بنابر این گزارش، «آبه» در سخنان خود چین را تهدیدی علیه ثبات منطقه نام نهاد.

نخست وزیر ژاپن در جمع وزرا دفاع کشورهای آسیایی و چندمقام رسمی فرا منطقه‌ای از جمله «چاگ هیگل»، وزیر دفاع آمریکا که در نشست امنیتی سالانه موسوم به گفتگوهای «شانگری-لا» حضور یافته بودند افزود که شعار جدید ژاپن باید در هدف کمک به امنیت  منطقه، حفظ آزادی ناوگانی و امنیت پروازی باشد که چین با اقدامات خود در آب‌هابی جنوبی و شرق دریای چین آن‌را به مخاطره افکنده است.

این گزارش می افزاید، «آبه» در ادامه سخنان خود در جواب به این سئوال که آیا مایل است مشاجرات دریایی خود را با چین به گروهی بین المللی ثالث بسپارد افزود ؛ چین است که باید در این زمینه فکر کند. چین در وضعیت موجود تهدید است. البته بین ما و این کشور اختلاف ارضی وجود ندارد.

گفتنی است که چین با هئیتی درجه دوم در این نشست شرکت کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها