امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85727
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت امور خارجه روسیه امروز، شنبه اعلام کرد که مقامات مسکو اصرار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت امور خارجه روسیه امروز، شنبه اعلام کرد که مقامات مسکو اصرار دارند که «میزگردها» برای حل و فصل بحران اوکراین از سر گرفته شوند.

در بیانیه‌ای که در سایت رسمی وزارت خارجه روسیه منتشر شد، آمده است: «بسیار مهم است که به ابتکارعمل سوئیس که سازمان دهنده «میزگردها» با شرکت همه افرادی که نفوذ واقعی بر روند اوضاع اوکراین دارند، با هدف حل و فصل بحران سیاسی در داخل این کشور ادامه داد و نمایندگان مرکز اوکراین و مناطق شرقی و جنوبی نشسته و در خصوص حقوق تضمین شده ملت اوکراین در سراسر خاک این کشور گفت‌گو کرده و در نهایت بتوانند به راه حلی قابل قبول همه طرفین برای حل مشکلات موجود برسند.» 

وزارت خارجه روسیه در عین حال یادآور شده است که مقامات مسکو از این مسئله ابراز انزجار می‌کند که دیپلمات آلمانی، «ولفگانگ ایشینگر» نماینده ویژه سازمان امنیت و همکاری اروپا  در امور گفت‌گوهای ملی در اوکراین، در اظهاراتی عجیب، خواستار «فعال سازی عملیات ضد تروریستی» در مناطق شرق و جنوب این کشور شده است.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است:«مقامات مسکو از شنیدن چنین اظهار نظری از سوی این دیپلمات در مصاحبه با مطبوعاتی آلمانی بشدت ابراز انزجار نمودند، چرا که ما بارها چنین مسئله‌ای را از زبان مقامات کی‌یف یا واشنگتن شنیده بودیم، ولی مطرح شدن این مسئله از سوی نماینده ویژه سازمان امنیت و همکاری جای تعجب بسیار دارد. ضمن اینکه اظهارات وی که طی آن آشکارا روسیه را به عدم کنترل مرزی متهم نموده، هم کاملا غیرقابل قبول است.»

انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها