امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85729
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، شب شنبه در نقطه مرزی «دونتسک-روسیه»، نیروهای مرزبانی اوکراین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، شب شنبه در نقطه مرزی «دونتسک-روسیه»، نیروهای مرزبانی اوکراین مانع از عبور اتوبوسی حامل 38 نفر از پناهندگان اوکراینی به سمت خاک روسیه شده و که از بین آنها 21 نفر کودک از 2 ماهه تا 17 ساله بودند. در نهایت پناهندگان که از اهالی شهر اسلاویانسک بودند، نیمه شب با پای پیاده از مرز عبور کرده و بعد از مدتی توسط نیروهای مرزبانی روسیه پیدا شدند.

«پاول آستاخوف» نماینده رئیس‌جمهوری روسیه در امور مربوط به حقوق کودکان امروز، در صفحه «تویتر» خود با اعلام این مطلب، انزجار مقامات مسکو از این اقدام غیرانسانی مقامات مرزبانی اوکراین را یادآور شد.

نماینده رئیس‌جمهوری روسیه پیش از این اعلام کرده بود که دولت روسیه ستادهای ویژه ای برای پذیرش کودکان پناهنده از مناطق شرق اوکراین که در آنجا درگیری نظامی جریان دارد، تشکیل داده و آماده کمک رسانی به آنهاست.

پیش از این دولت اوکراین با درخواست روسیه برای انتقال کودکان از مناطقی که عملیات نظامی در آنها ادامه دارد به خاک روسیه مخالفت کرده بود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها