امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85750
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 16
«سالم سلامه»، رئیس سازمان علمای فلسطین و یکی از رهبران جنبش حمای و نماینده این جنبش در مجلس قانونگذاری فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان ...

«سالم سلامه»، رئیس سازمان علمای فلسطین و یکی از رهبران جنبش حمای و نماینده این جنبش در مجلس قانونگذاری فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه از حمایت‌ها و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران از ملت فلسطین در جهادش علیه رژیم صهیونیستی تقدیر و تشکر کرد.

سلامه افزود: امام خمینی(ره) نقش بزرگی در جلب نگاه‌ها و توجه‌ها به قضیه فلسطینی داشتند و همواره در سخنرانی‌های خود از لزوم تلاش و اقدام برای از بین بردن غده سرطانی به نام «اسرائیل» سخن می‌گفتند.

رئیس سازمان علمای فلسطین ادامه داد: سخنان مستمر امام راحل درباره جرثومه فسادی که اسرائیل نامیده می‌شود، یهود را به وحشت انداخت و موجب شد تا آنها اعلام کنند که حضرت امام فردی ضد یهودی است، در حالی‌که صهیونیست‌های احمق فراموش کردند که آنها موجب فساد و تباهی در جهان هستند و امام خمینی و ملل عرب و مسلمان منطقه و به طور مشخص فلسطینیان سامی‌ها واقعی و حقیقی هستند.

سلامه همچنین اولین تصمیم امام خمینی پس از پیروزی انقلاب اسلامی را یادآور شد که دستور تبدیل مقر سفارت اسرائیل به سفارت فلسطین را داد و از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ایستادن در کنار انقلاب و مقاومت فلسطینی به ویژه پس از دو جنگ فرقان در سال 2009 و تجاوز اسرائیل به نوار غزه در سال 2012 را یاد و تاکید کرد که رزمندگان مقاومت در نوار غزه اگر موشک‌های ایران نبودند، هیچ‌گاه نمی‌توانستند، تل‌‌آویو را هدف گیرند.

وی در این خصوص توضیح داد: موشک‌هایی که ایران در اختیار رزمندگان مقاومت در نوار غزه قرار دادند، به آنها اجازه داد، پاسخ تجاوزهای اسرائیل را با موشک‌هایی بدهد که تل‌آویو را هدف قرار دهند و به این ترتیب برای مقاومت حساب جداگانه‌ای باز کنند و ملت فلسطین و رزمندگان آزاده آن هیچ‌گاه این لطف را فراموش نخواهند کرد.

وی تاکید کرد: ایران و انقلاب اسلامی نقشی بزرگ در احیای قضیه فلسطینی و مطرح شدن مجدد آن به ویژه در سازمان ملل ایفا کرد و تلاش بسیار و مهمی برای عضویت فلسطین در مجمع عمومی سازمان ملل به عنوان عضو ناظر انجام داد.

به گفته سلامه ایران دارای صاحب این اختیار است و می‌تواند، نقش بزرگ خود را در حمایت از ملت فلسطین و جهادش ادامه دهد و از تهدیدات و چالش‌هایی که با آن مواجه است، بیم نداشته باشد و قدرت نظامی و سیاسی و اقتصادیش به آن این اجازه را می‌دهد که چنین نقشی را ایفا کند.

سلامه در خصوص آیت الله خامنه‌ای (مدظله) نیز گفت: امام خمینی پایه‌گذار اصول و مبادی بود که همه پس از ایشان از آنها تبعیت کنند و بدون تردید آیت الله خامنه‌ای نیز پیرو و تابع همان خط مشی است و در سخنرانی‌های آن حضرت نیز مشاهده می‌کنیم که ایشان همواره بر آزادسازی فلسطین تاکید داشته و نسبت به خطر اسرائیل به عنوان غده‌ای سرطانی هشدار داده‌اند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها