امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۸:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85753
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، ناصر مقدم ظهر امروز در دومین نشست کارگروه پژوهشی جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، ناصر مقدم ظهر امروز در دومین نشست کارگروه پژوهشی جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) اظهار کرد: با حضور نمایندگان 9 استان کشور دومین نشست کارگروه پژوهشی جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه استان‌های قم، سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی و جنوبی، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و زنجان در این کارگروه شرکت دارند، تصریح کرد: مباحث پژوهشی جشنواره در این کارگروه بحث می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه برگزاری این نشست با آغاز جشن‌های ماه شعبان متقارن شده است که باید به فال نیک گرفت، ادامه داد: این کارگروه با عطر و بوی رضوی همراه شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه زندگی ائمه اطهار(ع) بهترین الگو برای نسل جوان است، ادامه داد: باید زندگی ائمه اطهار به عنوان الگو به جوانان و نسل‌های جدید جامعه تبیین شود.

مقدم با اشاره به اینکه باید سیره و روش ائمه اطهار به جامعه بازگو شود، خاطرنشان کرد: برگزاری همایش‌های رضوی بهترین روش برای تبیین سیره و روش امام رضا(ع) در جامعه است.

وی با بیان اینکه همه افراد جامعه باید عامل به عمل بوده و با رفتار خود نسل‌های جامعه را به سیره و روش ائمه اطهار راهنمایی کنند، تصریح کرد: ابعاد شخصیتی امام رضا(ع) در قالب این جشنواره‌های مختلف با موضوعات متنوع ارائه می‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه در زمینه برگزاری همایش‌های رضوی اقدامات مطلوبی انجام شده است، بیان داشت: این همایش‌ها هر ساله در استان‌ها برگزار می‌شود.

سربلندی جامعه منوط به توجه به سیره ائمه اطهار است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان سربلندی و سرافرازی جامعه اسلامی را منوط به توجه به سیره ائمه اطهار دانست و خاطرنشان کرد: سعادت دنیا و آخرت در توجه به سیره ائمه اطهار به ویژه امام رضا(ع) است.

مقدم با بیان اینکه در سال جاری برای سومین‌بار همایش علمی و پژوهشی منزلت خانواده و سبک زندگی امام رضا(ع) در استان زنجان برگزار می‌شود، تصریح کرد: این همایش شهریور ماه سال جاری برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره در سال جاری با برنامه‌ریزی‌های انجام شده به نحو مطلوبی برگزار می‌شود، تصریح کرد: هیئت علمی جشنواره تشکیل شده و شورای سیاستگذاری نیز برنامه‌های جشنواره را پیگیری می‌کند.

این مسئول از برگزاری چهار جلسه تاکنون خبر داد و گفت: روسای دانشگاه‌ها، کارشناسان و مدیران آموزش و پرورش در این جلسات شرکت کرده‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به همکاری حوزه‌های علمیه استان در برگزاری این همایش ادامه داد: اساتید حوزه‌های علمیه نیز در این جشنواره همکار محسوب می‌شوند.

ارسال 12 مقاله به جشنواره رضوی زنجان

مقدم با بیان اینکه تا کنون 12 مقاله به جشنواره ارسال شده است، خاطرنشان کرد: دبیرخانه جشنواره آماده دریافت مقالات این جشنواره از سراسر کشور است.

وی با بیان اینکه برای غنا بخشی به همایش امسال، مقالات سفارشی نیز استفاده می‌شود، اضافه کرد: برای تقویت بنیان علمی جشنواره چندین مقاله به صورت سفارشی در جشنواره استفاده می‌شود.

این مسئول مهلت ارسال آثار را 29 تیرماه سال جاری عنوان کرد و گفت: علاقه‌مندان به شرکت در این همایش می‌توانند آثار خود را تا مهلت مقرر به دبیرخانه همایش در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان ارسال کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه سومین همایش علمی - پژوهشی «منزلت خانواده و سبک زندگی در فرهنگ رضوی» از سری برنامه‌های دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) است، بیان داشت: باید از ظرفیت‌های استان زنجان در زمینه برگزاری این همایش استفاده شود.
انتهای پیام/73003/ب30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها