امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85757
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، سید جواد جعفری ظهر امروز در دومین نشست کار گروه پژوهشی جشنواره بین‌المللی امام رضا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، سید جواد جعفری ظهر امروز در دومین نشست کار گروه پژوهشی جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) اظهار کرد: جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) با دو راهبرد در دستور کار قرار گرفته و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سطح استان‌ها با برگزاری همایش‌های مختلف اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فراگیری فرهنگ و معارف رضوی در همه سطوح جامعه از راهبردهای این جشنواره است، تصریح کرد: همه تلاش دست‌اندرکاران این مجموعه ترویج فرهنگ و معارف رضوی است.

این مسئول با بیان اینکه این جشنواره تلاش می‌کند تا معارف رضوی به جامعه انتقال داده شود، خاطرنشان کرد: در این زمینه راهبردهای لازم تعیین شده است.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) با اشاره به اینکه یکی از تاکیدات امام رضا (ع) نیز ترویج معارف اهل بیت عصمت و طهارت است، خاطرنشان کرد: تلاش می شود با زبان علمی این معارف به جامعه ارائه شود.

*استخدام زبان علم و هنر برای برگزاری جشنواره رضوی

جعفری با بیان اینکه استخدام زبان علم و هنر در برگزاری این جشنواره مورد توجه قرار گرفته است، ادامه داد: از زبان علم، تفکر و اندیشه برای تبیین سیره و سبک زندگی امام رضا (ع) استفاده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با استفاده از هنرمندی اساتید دانشگاهی و حوزوی پژوهش‌های بنیادی در این حوزه انجام شده است، یادآور شد: تلاش می‌شود تحقیقات و پژوهش‌ها با زبان علمی به جامعه ارائه شود.

این مسئول با بیان اینکه در کنار توجه به علم با زبان هنر سعی می‌شود بار عواطف، احساسات و مکنونات قلبی مردم در قالب آثار فرهنگی و هنری ارائه شود، تصریح کرد: ‌از زبان هنر برای بیان سیره زندگی امام رئوف استفاده می‌شود.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) با اشاره به اینکه این جشنواره در 18 شاخه علمی برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: 57 موضوع نیز به مباحث فرهنگی و هنری اختصاص یافته است.

جعفری با بیان اینکه توسعه شاخه‌های علمی و فرهنگی در دستور کار بنیاد است، تصریح کرد: در مباحث علمی از توانمندی حوزه و دانشگاه به نحو مطلوبی استفاده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیش از 500 نفر از اعضای دانشگاه‌ها و چهره‌های شناخته شده کشوری با این جشنواره همکاری می‌کنند، تصریح کرد: برای ارتقای بار علمی جشنواره این همکاری‌ها صورت می‌گیرد.

این مسئول با بیان اینکه اگر تلاش و توجه حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها نبود نمی‌توانستیم به نسخه‌های شفا بخش دست یابیم، ادامه داد: خوشبختانه موفقیت‌های مطلوبی در حوزه‌های علمی کسب شده است.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) با اشاره به برگزاری سومین همایش علمی - پژوهشی «منزلت خانواده و سبک زندگی در فرهنگ رضوی» در استان زنجان تصریح کرد: دستاوردهای دلنشینی از حوزه‌های علمیه در این زمینه به دست آمده است.

*ترویج سبک زندگی رضوی باید مورد توجه همایش زنجان باشد

جعفری با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص سبک زندگی تصریح کرد: ترویج سبک زندگی رضوی باید مورد توجه همایش در زنجان باشد.

وی بر ضرورت پرداختن به موضوعاتی در قالب وجدان‌کاری، قناعت، کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی با توجه به سیره امام رضا (ع) تاکید کرد و گفت:‌ در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم انجام می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه جامعه‌ای که خود را با اخلاق ائمه اطهار (ع) مزین کند، جامعه‌ای فرهیخته و با فرهنگ است، ادامه داد: کار گروه پژوهش به ابعاد مختلف مسیر تاریخی امام رضا (ع) می‌پردازد.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) با اشاره به ششم ذی‌القعده با عنوان روز شاهچراغ ادامه داد: برای بزرگداشت جایگاه شاهچراغ برنامه‌های مختلفی از سوی بنیاد در نظر گرفته شده است.

جعفری با بیان اینکه این کار گروه راهکارهای چگونگی ارتقای علمی و پژوهشی جشنواره را بررسی می‌کند، تصریح کرد: گسترش فعالیت‌های پژوهشی و گسترش همکاری با حوزه و دانشگاه در قالب این کار گروه بررسی می‌شود.
انتهای پیام/73003/س40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها