امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۵:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85764
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دهمین مراسم «شب شاعر» با هدف پاسداشت « استاد حسین اسرافیلی » شاعر انقلابی در سازمان هنری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دهمین مراسم «شب شاعر» با هدف پاسداشت « استاد حسین اسرافیلی » شاعر انقلابی در سازمان هنری رسانه‌ای اوج برگزار می‌شود.
 
در این مراسم چهره‌های شاخص فرهنگی و ادبی همچون دکتر سید علی موسوی گرمارودی، دکتر محمد رضا سنگری، دکتر علیرضا قزوه، افشین علاء، سودابه امینی، محمدرضا سهرابی نژاد، محمود دست پیش، یاور همدانی، بهروز قزلباش، مصطفی محدثی خراسانی، آرش شفاهی،سید عبدالله حسینی، محسن مومنی شریف، پرویز بیگی حبیب آبادی، سعید بیابانکی، وحید جلیلی، بابک نیک طلب، و جمع دیگری از فرهیختگان و مسئولین حضور خواهند داشت.
 
حسین اسرافیلی متولد سال 1331 در تبریز است. وی غیر از سرودن شعر به خطاطی، نقاشی و مجسمه سازی نیز علاقه دارد.
 
اسرافیلی در طول سالهای 1360 تا 1367 مسوولیت صفحه ادبی مجله پیام انقلاب را به عهده داشت و عضو شورای شعر و موسیقی صدا و سیما و شورای شعر نیروهای مسلح بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس است.
 
معروفترین مجموعه شعر او "تولد در میدان" است که به عنوان یکی از آثار برتر شعر دفاع مقدس در دهه 60 از سوی بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس برگزیده شد. "آتش در خیمه ها"، "مجموعه شعر عاشورایی"، "عبور از صاعقه"، "گزیده ادبیات معاصر شماره 5"، "مردان آتش نهاد"، "آتش در گلو"، "آیینه های شعله ور" از سروده های اوست.
 
کتابی دیگر نیز با نام "حیاط خلوت کلمات" از این شاعر می باشد. مقالات ادبی و فرهنگی موجود در کتاب «حیاط خلوت کلمات» در موضوعات شعر و نقد ادبی تاکنون در نشریات مختلف به چاپ رسیده است و نویسنده برای نخستین بار این مقالات را که شامل 25 تا 30 مقاله است در یک مجموعه منسجم گردآوری کرده است.
 
مجموعه شعر «تشنه در باران زخم» نیزمجموعه اشعار چاپ شده یا چاپ نشده عاشورایی وی در قالبهای نو و کلاسیک با رویکردی نو و نگاه های جدید است که با زبانی نو و ساده مضامین و مفاهیم پایداری و مذهبی را بیان گردیده تا جوانان را مخاطب این آثار قرار دهد. مجموعه اشعار «تشنه در باران زخم» دارای 200 قطعه شعر عاشورایی و آئینی است.
 
حسین اسرافیلی سابقه همکاری با موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی در زمینه حضور در شب های شعر "خورشید ولایت" و"نغمه بهار" را دارد.
 
دهمین شب شاعر روز یک شنبه 11 خرداد ماه از ساعت 17 در نخلستان اوج واقع در خیابان آیت الله طالقانی، روبروی سینما فلسطین، خیابان برادران مظفر شمالی، پلاک 98 برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها