امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۵:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85770
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 106
یاسر موحد‌فرد، دبیرکل بنیاد فردوسی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: دقایقی پیش پیکر ...

یاسر موحد‌فرد، دبیرکل بنیاد فردوسی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: دقایقی پیش پیکر محمدحسین توسی‌وند، پزشک و شاهنامه پژوه و پایه گذار بنیاد فردوسی که در شامگاه 25 اردیبهشت 1393 همزمان با روز ملی بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی دار فانی را وداع گفته بود پس از تشییع در روستای پاژ به خاک سپرده شد.

وی ادامه داد: پیکر این شاهنامه‌پژوه طبق وصیت در روستای پاژ در مقبره خانوادگی به خاک سپرده شد. پیش از تدفین جلال خالقی مطلق قائم مقام بنیاد فردوسی متنی را از سوی خانواده، دوستان و اعضای بنیاد فردوسی قرائت کرد.

دبیرکل بنیاد فردوسی ضمن اشاره به اینکه در این مراسم سفیر تاجیکستان در ایران، شهین سراج رئیس بنیاد بهار از فرانسه و جمعی از دوستان این محقق حضور داشتند، ابرزا داشت: با درگذشت این محقق و شاهنامه‌پژوه و رئیس بنیاد فردوسی بزودی از سوی این بنیاد نشستی برای معرفی رئیس برگزار خواهد شد، ضمن اینکه آقای جلال خالقی مطلق به عنوان قائم مقام حضور داشته و به امور علمی و پژوهشی می‌پردازند.

موحدفرد به اعطای مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این بنیاد جهت موسسه فرهنگی هنری اشاره کرد و گفت: تلاش داریم حال که این مجوز را دریافت کرده‌ایم تحت عنوان موسسه فرهنگی هنری پیگیر امور باشیم.

مراسم یادبود زنده یاد محمدحسین توسی‌وند، پزشک و شاهنامه پژوه و پایه گذار بنیاد فردوسی صبح و عصر فردا در مشهد، حسینیه اخوان از ساعت 9:30 و 16:30 برگزار می‌َشود.

محمدحسین توسی‌وند، پزشک و شاهنامه پژوه و پایه گذار بنیاد فردوسی شامگاه 25 اردیبهشت 1393 همزمان با روز ملی بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی دار فانی را وداع گفت از این رو طبق هماهنگی‌ها و بر اساس وصیت این محقق پیکر او امروز در روستای پاژ به خاک سپرده شد.
انتهای پیام/ و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها