امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8578
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۲۸
تعداد بازدید: 190
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله مکارم شیرازی امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله مکارم شیرازی امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد اظهار کرد: طی روزهای گذشته عده‌ای از ماموران حکومت بحرین و احتمالا با اتفاق جمعی از عمال سعودی به خانه آیت‌الله شیخ عیسی قاسم حمله کرده و در شرایطی که ایشان در منزل حضور نداشته است خانواده ایشان را در یک اتاق محبوس کرده‌ و اقدام به شکستن وسایل خانه کرده‌اند.

وی گفت: آنها می‌خواهند با این اقدام علما را بترسانند و رهبری آنها را قطع کنند از همین رو فشارها را تشدید کرده‌اند که این کار اثر نامطلوبی در تمام جهان تشیع و مسلمانان معتدل گذاشته است.

استاد حوزه علمیه قم تاکید کرد: وقتی در ایران به یک نفر از افراد فرقه ضاله متعرض شوند کنگره آمریکا صدایش بلند می‌شود ولی وقتی یک عالم بزرگ شیعی که مورد احترام همه مردم است مورد چنین تعرضی واقع می‌شود همه آنها خاموش هستند و خفقان گرفته‌اند.

وی با تاکید بر اینکه دنیای امروز ادعاهای دروغین درباره حقوق بشر و دموکراسی دارند افزود: مگر مردم بحرین چه می‌خواهند؟ عده‌ای مردم را برای این مسئله به تظاهرات دعوت کرده‌اند ولی تاکید کرده‌اند که تظاهرات باید مسالمت‌آمیز باشد.

آیت‌الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: مردم این کشور اهل مسالمت هستند و دست به اسلحه نبرده‌اند و دنبال حقوق حقه خود هستند بنابراین باید گروهی بی‌طرف، به حق مردم این کشور رسیدگی کند، چرا حکومت بحرین اینگونه خود را منفور کرده و با مسلمانان و ملت خودش فاصله می‌گیرد.

وی بیان کرد: چرا حکومت بحرین با اینگونه اقدامات فاصله‌اش را با ملت خود بیشتر می‌کند؟ آنها تلاش کردند از اطراف کشورهای اسلامی افرادی را به این کشور آورده و بافت جمعیت را تغییر داده و شیعه را در اقلیت قرار دهند ولی نتوانستند در این هدف موفق شوند.

استاد حوزه علمیه قم بیان کرد: باید دید اکثریت ملت بحرین چه می‌خواهند آیا حمله کردن به شیخ عیسی قاسم مشکل شما را حل می‌کند؟ این رفتار خصمانه را محکوم کرده و یقین داریم سرانجام گروهی که این روش را در مقابل خواسته‌های به حق مردم بحرین در پیش گرفته‌اند شکست خورده و نابود خواهند شد.
انتهای پیام/2258/و40/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار