امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85781
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین غلامحسین امیرخانی امروز در پیش همایش سومین دوسالانه خوشنویسی در قزوین اظهار داشت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین غلامحسین امیرخانی امروز در پیش همایش سومین دوسالانه خوشنویسی در قزوین اظهار داشت: برگزاری دوسالانه خوشنویسی یک حرکت بزرگ فرهنگی و بهترین فرصت برای ارزیابی کارهای هنری انجام شده و شناخت استعدادهاست و ضمن اجرای آن نقاط ضعف و قوت بررسی و برنامه‌ها آسیب‌شناسی شده و از سویی این برنامه، نقش مهمی در ارتقای هنر خوشنویسی و کشف استعدادهای این عرصه دارد.

امیرخانی ادامه داد: دوسالانه منزلگاهی است که می‌تواند گذشته را بررسی کند و نقاط ضعف را برطرف و ما را در مسیر کمال و تعالی قرار دهد.

وی یادآور شد: هنر؛ این ظرفیت را دارد تا همه گروه‌ها را در یک صف قرار دهد و در عالم هنر، همه انسان‌ها در همه مذاهب، بدون جغرافیا و مرز می‌توانند به یک موضوع واحد تبدیل شوند و فقط هنر را عرضه کنند.

امیرخانی با بیان اینکه نقش هنر و فرهنگ در زندگی امروز بشر انکارناپذیر است، تأکید کرد: اصحاب فرهنگ باید نقش اساسی هنر را به مسئولان یادآوری کنند زیرا امروز تربیت فرهنگی و هنری از مدارس ما رخت بر بسته و غایب است در حالی که می‌توان کودکان را باهنر آشنا کرد و روح عاطفه و اخلاق را در آنان بارور ساخت.

وی افزود: آنچه امروز در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی دیده می‌شود غفلت از اخلاق است و تنها مجادله و رقابتی جدی را شاهد هستیم که چشم و هم‌چشمی است در حالی که اخلاق باید سرلوحه کار ما باشد تا هم‌افزایی ایجاد کند.

امیرخانی ادامه داد: باید به رفتار و اعمال خود در همه زمینه‌ها نگاهی دوباره داشته و به خود فرصت دهیم تا گذشته مورد ارزیابی قرار بگیرد، در هر منزلگاهی خود را نقد کنیم چراکه بازنگری در خود موجب می‌شود از اسارت تن آزاد شویم زیرا گاهی کمتر فرصت داریم در اعمال خود تامل کنیم که دو سالانه می‌تواند این فرصت را در اختیار ما قرار دهد.

وی همچنین در پایان از همراهی مسئولان شهرداری قزوین، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن خوشنویسان در برگزاری نمایشگاه و دوسالانه خوشنویسی تقدیر کرد.

بنابراین گزارش؛ در این پیش همایش پیرامون انتخاب خط نستعلیق به عنوان خط رسمی کشور بحث و تبادل نظر شد.
انتهای پیام/2667/ط30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها