امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۷:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85787
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هتل المپیک تهران روز گذشته میزبان تعداد قابل توجهی از فعالان صنعت چاپ ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هتل المپیک تهران روز گذشته میزبان تعداد قابل توجهی از فعالان صنعت چاپ ایرانی و اروپایی بود. بهانه این گردهمایی، برگزاری «نخستین سمینار بین‌المللی چاپ روتوگراور در ایران» عنوان شده بود. در این مراسم حدود 130 نفر از فعالان صنعت چاپ بسته‌بندی ایران و هیأتی 12 نفره از فعالان صنعت چاپ اروپا حضور به عمل آوردند.

«نخستین سمینار بین‌المللی چاپ روتوگراور» توسط گروه ترنج و با همکاری انجمن چاپ روتوگراور اروپا (ERA) برگزار شد. این سمینار که برای نخستین بار در صنعت چاپ کشور به صورت دقیق و همراه با برنامه‌ریزی اصولی برگزار شد، با ارائه ده سخنرانی به کار خود پایان داد.
 


 

سخنرانان این سمینار به ترتیب «رضا نورایی» با موضوع «نگاهی اجمالی به وضعیت کلی بازار بسته‌بندی ایران»، «جیمز سیور» با موضوع «گراور و بازارهایش»، «لارس لیب» با موضوع «یک ابزار مهم برای کیفیت چاپ»، «الریش هارته» با موضوع «نوآوری در چاپ روتوگراور»، «آندریس شلنباک» با موضوع «سیستم‌های نوین مرکب برای چاپ روتوگراور»، «اووه دیتمار» با موضوع «سیستم‌های اندازه‌گیری برای کنترل کیفیت سیلندرهای روتوگراور»، «کریستین کارگ» با موضوع «تولید موفقیت‌آمیز سیلندر روتوگراور»، «یورگن سیئتز» با موضوع «نقش نمونه‌گیری در ساز وکار بسته‌بندی»، «رودی ویس شیف» با موضوع «نیازهای بازار در فرآیند پیش از چاپ» و «ظفر آکندیس» با موضوع «تکنولوژی و نوآوری در تولید سیلندر» بودند.
 


 

در ابتدای این سمینار جلال ذکایی مدیر گروه ترنج و برگزارکننده نخستین سمینار بین‌المللی چاپ روتوگراور در ایران، در سخنانی کوتاه ضمن خوش‌آمدگویی به حاضران در تشریح اهمیت برگزاری چنین سمینارهایی آن را یکی از ضرورت‌های برقراری ارتباط و تعامل با صاحبان صنعت چاپ بسته‌بندی عنوان کرده و برگزاری چنین سمینارهایی را زمینه و فرصتی قابل توجه برای ایجاد ارتباطات علمی و تجاری دانست.

از دیگر ویژگی‌های این سمینار دعوت از دانشگاهیان بود. گروه ترنج تعدادی از دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های چاپ را به عنوان میهمانان افتخاری این سمینار دعوت کرده بود. حضور «محمدحسن فکری» رئیس واحد شماره 5 دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی و تعداد قابل توجهی از دانشجویان این دانشگاه که به صورت مشتاقانه به ثبت و ضبط سخنرانی‌ها پرداخته بودند، فضایی آکادمیک بر این نشست حاکم کرده بود.
استقبال فعالان چاپ بسته‌بندی از این سمینار نیز درخور توجه بود. حضور شرکت‌ها و کمپانی‌های مطرح تولیدکننده و خدماتی فعال در این بخش از صنعت چاپ یکی از نکات مهم و قابل تأمل سمینار چاپ روتوگراور بود. ایران زمین، پلات، سلطان چاپ، ماشین‌سازی الوان، همگی در عالی‌ترین سطح مدیریتی در این سمینار حضور یافته بودند. این خود نشان از اهمیت برگزاری چنین سمینارهایی دارد.

از دیگر میهمانان ویژه این سمینار اعضای دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود. معاون دفتر امور چاپ به همراه تعدادی از کارشناسان و متولیان این دفتر با حضور در این سمینار در جریان فرآیندهای چاپ روتوگراور قرار گرفتند. البته این فناوری ارتباط چندانی با مسئله کتاب و مطبوعات ندارد و این موضوع می‌تواند موجب آشنایی هر چه بیشتر مسئولین دولتی صنعت چاپ ایران با حوزه‌های تجاری آن باشد. 

اعضای هیأت مدیره اتحادیه صنف چاپخانه‌داران تهران هم از دیگر میهمانان ویژه نخستین سمینار بین‌المللی چاپ روتوگراور بودند. رئیس، نائب رئیس و مسئول کمیته آموزش اتحادیه چاپخانه‌داران تهران در این سمینار حضور یافته بودند و از چند وچون برگزاری آن ابراز رضایت می‌کردند.

هرچند گروه ترنج در گذشته نیز سابقه برگزاری نمایشگاه‌ها و همایش‌هایی را در کارنامه فعالیت خود دارد، اما نحوه برگزاری این سمینار به شکلی بود که موجبات تعجب هیأت اروپایی را نیز فراهم آورده بود. با این اوصاف امید است برگزاری چنین آیین‌هایی بتواند به بهبود وضعیت کسب و کار و اقتصاد صنعت چاپ در ایران منتهی شود و امکان رقابت در عرصه‌های جهانی را برای صنعت‌گران این حوزه فراهم آورد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها