امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85793
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی همایش «اندیشه سیاسی امام و بهره‌گیری از سلاح‌های کشتار جمعی در فقه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی همایش «اندیشه سیاسی امام و بهره‌گیری از سلاح‌های کشتار جمعی در فقه اسلامی با بیانات مقام معظم رهبری»، غلامرضا منتظمی دبیر همایش با اعلام این خبر افزود: فتوای تاریخی مقام معظم رهبری که بر حرمت تولید، انباشت و کاربرد سلاح‌های کشتار جمعی تأکید دارد، توجه ناظران و کارشناسان بین المللی را به خود جلب کرده است. اکنون ناظران و کارشناسان بین‌المللی پس از فتوای تاریخی مقام معظم رهبری به موضع بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) توجه پیدا کرده‌اند که ریشه عدم کاربرد سلاح شیمیایی را در جنگ ایران و عراق علی‌رغم اینکه صدام علیه نیروهای نظامی و مردم بی دفاع کشورمان استفاده کرد، جستجو می‌کنند.

منتظمی افزود: این اولین فتوای یکی از رهبران دینی در جهان است که حرمت تولید و انباشت و کاربرد سلاح‌های کشتار جمعی را مورد تأکید قرار داده است، به تعبیر «گرث پرتر»: می‌تواند خط رسانه‌ای بین‌المللی علیه ایران را بشکند و صلح آمیز بودن استفاده از فن‌آوری هسته‌ای ایران را ثابت کند. خط رسانه‌ای که با نفوذ لابی‌های اسرائیلی هدایت می‌شود.

دبیر این همایش از حضور میهمانان بین‌المللی در مراسم خبر داد و گفت: حدود یکصد مهمانان بین‌المللی این همایش از کشورهای اروپایی، روسیه، آمریکا، مصر و میهمانان خارجی ستاد بزرگداشت مراسم ارتحال امام خمینی (ره) خواهند بود. 

منتظمی خاطر نشان کرد: گرث پرتر به عنوان یکی از کارشناسان برجسته آمریکایی که کتابی نیز به دفاع از فن آوری صلح آمیز هسته‌ای ایران  نوشته است، ماه‌هاست که بر روی فتوای مقام معظم رهبری کار می‌کند و مقاله وی به همایش مشخصاً بر روی این موضوع ارائه شده است.

براساس این گزارش، کوین برت از آمریکا نیز نظر قرآن کریم را بررسی کرده و مارکوس از روسیه و مدسنن از فنلاند و سالم الصباح از مصر به فتوای هسته ای رهبری تمرکز کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ابتکار سنجیده وزارت امور خارجه با برگزاری این همایش فضای مناسبی را در عرصه بین‌المللی برای صلح آمیز بودن استفاده از فن آوری هسته‌ای ایران فراهم خواهد آورد، تاکید کرد: این حرکت بدون تردید می‌تواند راهگشای حل و فصل بسیاری از مشکلات فرا روی جامعه بشری بوده و در راستای عدم گسترش دامنه رقابت‌های تسلیحاتی و مبارزه با خشونت و افراط گری مورد استفاده قرار گیرد.

این همایش در روزهای 12 و 13 خرداد ماه در محل دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه و دفتر برنامه‌ریزی نمایندگی وزارت امور خارجه قم برگزار می‌شود.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار