امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۷:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85799
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دومین نشست تخصصی کار گروه پژوهشی دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) با حضور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دومین نشست تخصصی کار گروه پژوهشی دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) با حضور سیدجواد جعفری دبیر جشنواره و اعضای این کارگروه در زنجان برگزار شد.

جعفری در این نشست به راهبرهای مهم جشنواره امام رضا(ع) اشاره کرد و گفت: فراگیری فرهنگ و معارف رضوی در همه سطوح جامعه از راهبردهای این جشنواره است  و همه تلاش دست‌اندرکاران مجموعه جشنواره امام رضا(ع)،ترویج فرهنگ و معارف رضوی است.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) افزود: تلاش می شود با زبان علمی و پژوهشی معارف رضوی به جامعه ارائه شود.

حضور 500 چهره برجسته دانشگاهی و حوزوی در جشنواره

جعفری با بیان اینکه استخدام زبان علم و هنر در جشنواره امام رضا(ع) مورد توجه قرار گرفته است، افزود: از زبان علم، تفکر و اندیشه برای تبیین سیره و سبک زندگی امام رضا (ع) استفاده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با استفاده از تلاش‌های علمی اساتید دانشگاهی و حوزوی، پژوهش‌های کاربردی در این حوزه انجام شده است، یادآور شد: تلاش می‌شود این تحقیقات و پژوهش‌ها به زبان علمی به جامعه ارائه شود.

وی با بیان اینکه علاوه بر توجه به شاخه های علمی، سعی می‌شود با زبان هنر، عواطف، احساسات و مکنونات قلبی مردم در قالب آثار فرهنگی و هنری ارائه می شود، تصریح کرد: ‌از زبان هنر برای انتقال آموزه های رضوی استفاده می‌شود.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) با اشاره به اینکه این جشنواره در 18 شاخه علمی برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: 57 شاخه جشنواره نیز به مباحث فرهنگی و هنری اختصاص یافته است.

جعفری با بیان اینکه توسعه شاخه‌های علمی و پژوهشی جشنواره امام رضا(ع)، در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: در مباحث علمی از توانمندی حوزه و دانشگاه به نحو مطلوبی استفاده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیش از 500 تن از استادان برجسته حوزه های علمیه و دانشگاه‌ها و چهره‌های شناخته شده کشوری با جشنواره امام رضا(ع)،همکاری می‌کنند، تصریح کرد: برای ارتقای بار علمی جشنواره این همکاری‌ها صورت می‌گیرد.

جامعه مزین به سلوک رفتاری ائمه، جامعه ای فرهیخته و فرهنگی است

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) هم چنین با اشاره به برگزاری سومین همایش علمی - پژوهشی «منزلت خانواده و سبک زندگی در فرهنگ رضوی» در استان زنجان تصریح کرد: دستاوردهای دلنشینی از حوزه‌های علمیه در این زمینه به دست آمده است.

جعفری با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص سبک زندگی اسلامی تصریح کرد:  ترویج سبک زندگی اسلامی با الهام از آموزه های رضوی  درسطح جامعه در این جشنواره  مورد توجه است.

جعفری با بیان اینکه جامعه‌ به مزین به سلوک رفتاری ائمه اطهار جامعه‌ای فرهیخته و با فرهنگ است، ادامه داد: کارگروه پژوهشی جشنواره امام رضا(ع) به طور عمقی و از طریق آثار پژوهشی به این مهم می پردازد.

همایش برتر بر اساس استاندارها تعیین می‌شود

در ادامه این نشست علی سروری مجد، معاون اجرایی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت ارشاد، معرفت‌افزایی را حلقه گمشده جشنواره‌ها عنوان کرد و گفت: معرفت‌افزایی حلقه گمشده برنامه های فرهنگی  محسوب می‌شود که در این زمینه در جشنواره امام رضا(ع) اقدامات لازم صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه امسال نیز جشنواره امام رضا(ع) طبق روال سال‌های گذشته با تشکیل کمیته‌های علمی آغاز به کار کرده است، تصریح کرد: یکسان‌سازی برگزاری همایش‌ها از اهداف این جشنواره است.

سروری ‌مجد با اشاره به این که با توجه به شاخص‌های تعیین شده در سال جاری بهترین همایش علمی انتخاب می‌شود،گفت: استانداردهایی برای این منظور تعیین شده است و ناظران، کیفیت کار همایش‌ها را بررسی کرده و در نهایت یک همایش به عنوان همایش برتر انتخاب می‌شود.

همایش سبک زندگی رضوی در زنجان برگزار می شود

همچنین در این نشست ناصر مقدم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه زندگی ائمه اطهار(ع) بهترین الگو برای نسل جوان است، گفت: باید زندگی ائمه اطهار به عنوان الگو به جوانان و نسل‌های جدید جامعه تبیین شود.

مقدم با بیان اینکه در سال جاری برای سومین‌بار همایش علمی و پژوهشی منزلت خانواده و سبک زندگی امام رضا(ع) در استان زنجان برگزار می‌شود، تصریح کرد: این همایش شهریور ماه سال جاری برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره در سال جاری با برنامه‌ریزی‌های انجام شده به نحو مطلوبی برگزار می‌شود، تصریح کرد: هیئت علمی جشنواره تشکیل شده و شورای سیاستگذاری نیز برنامه‌های جشنواره را پیگیری می‌کند.

به گزارش فارس، جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)، همه ساله به مناسبت میلاد با سعادت و سراسر نور، عالِم آل محمد(ص)، امام علی بن موسی الرضا(ع) و کریمه اهل بیت حضرت فاطمه  معصومه(س) در«دهه کرامت» از یکم تا یازدهم ذیقعده (ششم تا شانزدهم شهریور ماه) در سراسر کشور و 75 کشور جهان برگزار می‌شود و 18 نهاد و ارگان با 18برنامه پژوهشی عضو کارگروه پژوهشی این جشنواره است.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها