امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85816
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، علی جنتی شب گذشته در مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره دیجیتال در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: ‌رسانه‌های دیجیتال به ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، علی جنتی شب گذشته در مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره دیجیتال در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: ‌رسانه‌های دیجیتال به سرعت در کشور ما گسترش یافته است به طوری که هم اکنون 45 میلیون نفر در کشور

از اینترنت استفاده  می‌کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: استفاده  مناسب از محتوای رسانه‌های دیجیتال مورد تاکید ما بوده است که خوشبختانه در این باره قدم‌های مثبت و خوبی برداشته شده است.

وی ادامه داد: از آنجایی که ما در معرض بسیاری از آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی قرار داریم این امر ایجاب می‌کند که گام مثبتی را در این باره برداریم و محتوای برنامه‌ها را غنی‌تر کنیم.

وزیر ارشاد ادامه داد: ‌بخشی از این مسئولیت به عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است تا فعالانه این عرصه را برای تولید محتوای غنی‌تر ترغیب کند

این عضو کابینه دولت در ادامه سخنان خود، بیان داشت: دولت جمهوری اسلامی ایران باید به فعالان بخش خصوصی کمک کند که این امر می‌تواند از طریق پرداخت وام‌های مورد نیاز، تامین امکانات لازم و همچنین تامین محتوا به واسطه گسترش پژوهشگاه‌ها اتفاق افتد تا در نهایت تولید فاخر در این عرصه به دنیا عرضه شود.

جنتی ضمن انتقاد از پایین بودن سهم کشور در حوزه بازی‌های رایانه‌ای، اضافه کرد: سهم ما در حوزه بازی‌های رایانه‌‌ای بسیار اندک است البته در این باره گام‌های خوبی برداشته شده با این وجود لازم است به این حوزه توجه بیشتری شود.

وزیر ارشاد گفت:‌ آنچه که هم اکنون به دنبال آن هستیم و یکی از دلایل دعوت از معاون رئیس جمهور (ستاری) در اختتامیه هفتمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال است توجه و تاکید بیشتر در حوزه دانش‌بنیان است که در این باره تفاهم‌نامه‌ای را با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به زودی به امضا می‌رسانیم.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار