امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۶:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85818
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «سوریه الان»، یک مرکز آمریکایی به تازگی تحقیقی پیرامون ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «سوریه الان»، یک مرکز آمریکایی به تازگی تحقیقی پیرامون تعداد تروریست‌های بیگانه در سوریه از زمان آغاز درگیری‌ها در این کشور تا 31/12/2013

انجام داده و نتایج آن را منتشر کرده است.

بر اساس تحقیق انجام شده، تعداد کل تروریست‌ها از آوریل 2011 تا دسامبر 2013 به 245 هزار نفر می‌رسد از این تعداد 58 هزار نفر کشته شده‌اند، 82 هزار نفر سوریه را ترک کرده‌اند، 12 هزار نفر مفقود هستند و 96 هزار نفر دیگر آنها در حال حاضر در قالب گروه‌های تروریستی داعش و النصره و دیگر گروهک‌ها در حال جنگ علیه نظام سوریه هستند.

منتشرکنندگان این تحقیق در ادامه اعلام می‌کنند بزرگترین تجمع تروریست بیگانه در یک کشور در مورد سوریه اتفاق افتاد و 87 تابعیت مختلف به این کشور آمدند. بیشترین حضور همزمان تروریست‌های بیگانه مربوط به تاریخ 10 اکتبر 2013 و با تعداد بالغ بر 143 هزار نفر بود.

12760 نفر از این تروریست‌ها دارای تابعیت‌های آمریکایی و اروپایی بوده‌اند که 2083 نفر آنها به کشورهایشان بازگشتند و از 574 نفر آنها سلب تابعیت شد.

عربستان سعودی جایگاه اول اعزام تروریست‌های بیگانه در سوریه را به خود اختصاص داد 19700 تروریست از عربستان بوده‌اند که در حدود 4000 نفر آنها کشته شدند.

اما تونس در اعزام زنان به سوریه جایگاه اول را به خود اختصاص داده است؛ 96 زن تونسی به سوریه آمده‌اند که 18 نفر آنها کشته شدند، این زنان برای شرکت در جهاد نکاح به سوریه آمده‌اند.

اما دولت‌های عرب خلیج [فارس] به جز عمان، 34 میلیارد دلار به تروریست‌های مسلح کمک کرده‌اند؛ قطر 13 میلیون دلار، عربستان 11 میلیون دلار و سایر مبالغ مربوط به دیگر کشورهای عرب خلیج [فارس] است.

تروریست‌های چچنی ورزیده ترین آنها و تروریست‌های عربستانی کم‌تجربه ترین آنها و تروریست‌های لبنانی جنگاورترین بوده‌اند. ارتش ترکیه حدود 247 سرباز و افسر خود را در جریان شرکت مستقیم در جنگ سوریه از دست داد افرادی که کشته شدن آنها در سوریه فاش نشد و به عنوان قربانیان عملیات‌های آموزشی و یا قربانیان حمله‌های حزب کارگران کردستان ثبت شدند.

نخستین عملیات مسلحانه‌ای که یک خارجی در آن شرکت داشت در تاریخ 10/4/2011 بود که یک تروریست لبنانی از «عکار» در آن شرکت داشت. بیمارستان‌های ترکیه بیشترین قاچاق تجارت اعضای انسان در جنگ سوریه را انجام داده‌اند.
انتهای پیام/ی

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها