امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۹:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85824
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 41
صباح الطاعی کارشناس و تحلیل گراقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره نقش امام خمینی(ره) در جهان اسلام ...

صباح الطاعی کارشناس و تحلیل گراقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره نقش امام خمینی(ره) در جهان اسلام گفت: بدون شک امام خمینی(ره) در قلب میلیون‌های مسلمان بذر اعتماد به نفس را

در روزگاری کاشت که آنها به عنوان شهروند درجه دو محسوب می‌شدند.انقلاب امام خمینی(ره)به واقع تقویت اعتماد به نفس مسلمانانی بود که حالت خمود پیدا کرده بودند.

وی با اشاره به اینکه بحران‌های بین المللی و بحران‌هایی که در جهان اسلام روی داده باعث شده که جهان اسلام عقب بماند تصریح کرد: «ولی امام خمینی(ره) با قیام خود همانند امام حسین(ع) دین حضرت محمد(ص) را احیا کرد.»

الطاعی با بیان اینکه امام خمینی(ره) دین اسلام را به مبادی اصلی خود بازگرداند که در طول زمان این مبادی دچار انحراف شده بودند، اظهار داشت که اگر امام خمینی(ره) نبود حرکت بیداری هم در کشورهای منطقه نبود و بیداری که امروز وجود دارد ناشی از انقلابی است که امام خمینی(ره) ایجاد کردند.

وی افزود: واقعا اگر انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) نبود سرنوشت جهان اسلام همانند غرب می‌شد که از انحطاط اخلاقی، کسیختگی اجتماعی و فکری رنج می‌برد.

این کارشناس گفت: اگر امام خمینی(ره) انقلاب نمی‌کرد از اسلام چیزی جز یک نام باقی نمی‌ماند و اکنون نه جمهوری اسلامی بود و نه تلاش ها برای مقاومت بود و نه بیداری وجود داشت که همگی آنها در ادامه حرکت امام خمینی(ره) بودند و همانطور که قبلاً اشاره کردم نضهت امام خمینی(ره) امتداد حرکت امام حسین(ع) بود.
انتهای پیام/ی

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها