امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85831
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدحسن انتظاری با اشاره به مصوبات هجدهمین جلسه شورایعالی فضای مجازی ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدحسن انتظاری با اشاره به مصوبات هجدهمین جلسه شورایعالی فضای مجازی که روز شنبه 10/3/1393 به ریاست رئیس‌جمهوری  و  با حضور دیگر اعضای این

شورا برگزار شد، گفت: در این جلسه طرح کلی تقسیم کار ملی و مدیریت راهبردی حوزه های اساسی فضای مجازی به تصویب رسید.

دبیر شورای عالی فضای مجازی افزود: در این جلسه چهارچوب و فرآیند کلی مدیریت راهبردی فضای مجازی کشور تصویب شده و مجموعه اقدامات دارای فوریت فضای مجازی به منظور تسریع در تحقق اهداف و برنامه‌های این شورا تعیین شد.

وی با بیان اینکه این جلسه نتیجه سه ماه کار مداوم کمیسیون های اصلی مرکز ملی فضای مجازی بود، افزود: در این جلسه اقدامات اساسی و طرح های بزرگ و نحوه بررسی آنها در حوزه فضای مجازی مصوب شد.

انتظاری اظهار داشت: برنامه‌های اصلی کشور در حوزه فضای مجازی با اجماع اعضای شورای عالی فضای مجازی مصوب شد و بعد از تصویب شبکه ملی اطلاعات این کار مهمترین کار شورای عالی فضای مجازی در حوزه محتوای دیجیتالی، امنیت و تنظیم مقررات فعالیت های کشور در این بخش بوده است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی اضافه کرد: در این جلسه نحوه ارائه 27 سرویس دیجیتالی از جمله IPTV و IPmedia و بازی‌های رایانه‌ای به تصویب اعضا رسید. بر این اساس ارائه این سرویس‌ها باید با تدوین آیین نامه‌های مرتبط در کمیسیون‌های اصلی و فرعی مرکز ملی فضای مجازی بررسی و ارائه شود.

وی تصریح کرد: برخی از این سرویس‌ها نیازمند مجوز ترکیبی در حوزه زیرساخت و محتوا است که باید کمیسیون های مرکز ملی فضای مجازی نسبت به ارائه این مجوزها اقدام کنند.
انتهای پیام/آ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها