امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۸:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85834
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، با نزدیک شدن موعد انتخابات ریاست جمهوری سوریه ارتش این کشور تمام تلاش خود را ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، با نزدیک شدن موعد انتخابات ریاست جمهوری سوریه ارتش این کشور تمام تلاش خود را به کار می‌برد تا امنیت دمشق و دیگر مناطق این کشور را تا جای ممکن

تامین کند، چرا که هم اکنون برای همه ثابت شده که گروه‌های مسلح در این مدت به دنبال تشدید اوضاع امنیتی هستند.

به همین منظور ارتش سوریه طرح امنیتی دقیق و مستحکمی را ریخته تا مانع از وارد آمدن هرگونه خسارات و آسیب به شهروندان مناطق نزدیک به دمشق و شلیک خمپاره و موشک به این مناطق و پایتخت سوریه شود.

در این‌باره یک منبع امنیتی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تصریح کرد: گروه‌های مسلح در روز انتخابات کوچک‌ترین تحرکی نمی‌توانند داشته باشند، چون ارتش اقدام به عملیات‌های پیشگیرانه زده و تمام مواضع گروه‌های مسلح را که به این منظور احداث کرده بود، منهدم کرده و عناصر مسلح را به عقب نشینی از این مواضع واداشته است.

این منبع در ادامه تاکید کرد: جوبر در دمشق و ملیحه در ریف دمشق ۲ منطقه اساسی و مهم در عملیات ارتش سوریه بوده‌اند و ارتش سوریه هم اکنون سه چهارم این شهر را در کنترل خود دارد و گروه‌های مسلح را تا مناطق دور دست پایتخت به عقب نشانده است.

در جوبر نیز هیچ نگرانی وجود ندارد، چون عملیات ارتش در این منطقه با قدرت ادامه دارد و هم اکنون کانون درگیری‌ها میدان العباسیین است و منطقه صنعتی هم اکنون در کنترل ارتش سوریه است.

وی افزود: از زمان آغاز عملیات‌های ارتش سوریه در جوبر هم اکنون از میزان حملات موشکی و خمپاره‌ای گروه‌های مسلح از این منطقه به سمت دمشق به میزان قابل توجهی کاسته و موجب شده تا عملیات ارتش در این منطقه توسعه و گسترش بیشتری یابد.

این منبع همچنین تاکید کرد: عملیات‌های ارتش سوریه در این ۲ منطقه ارتباطی به انتخابات ریاست جمهوری سوریه ندارد و در واقع بخشی از عملیات ارتش در مبارزه با گروه‌های مسلح و ریشه‌کن سازی تروریسم در سوریه است.

منبع مذکور در ادامه به روند آشتی‌های ملی و مصالحه‌های صورت گرفته در جنوب دمشق مانند الحجر الأسود و القدم و العسالی اشاره کرد که از یک هفته پیش در آتش بس به سر می‌برند و خود را آماده امضای توافق نهایی با ارتش می‌کنند و اینکه این توافق بدون تردید تاثیری مثبت بر روند تامین امنیت پایتخت سوریه خواهد گذاشت.
انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار