امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۱:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85838
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 50
سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد واگذاری شرکت‌های دولتی با ...

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد واگذاری شرکت‌های دولتی با اولویت بخش تعاون، اظهار داشت: پیرو اصل 44 قانون اساسی، 25 درصد اقتصاد کشور

باید در اختیار بخش تعاون قرار بگیرد، اما متاسفانه بعد از گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب اسلامی حدود 5 درصد از تعاون در اقتصاد ملی محقق شده است، در حالی که قرار بود تا پایان برنامه پنجم توسعه این عدد به 25درصد برسد.

نایب رئیس فراکسیون تعاون مجلس شورای اسلامی گفت: بر این اساس سؤالی از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کردم که چرا سهم 25 درصدی بخش تعاون از اقتصاد ملی محقق نشده است که جوابی که وزیر در کمیسیون دادند، قانع‌کننده نبود و قرار شد مدارکی از فعالیت‌هایی که در این باره داشته‌اند، ارائه کنند که تاکنون این کار انجام نشده است.

وی ابراز امیدواری کرد: وزیر تعاون توضیحات قانع‌کننده‌ای در پاسخ به این سؤال در جلسه علنی صحن مجلس برای نمایندگان و ملت ایران داشته باشد.

این نماینده مجلس اضافه کرد: با جدیت پیگیر این مسئله هستیم که تعاونی‌ها که برخاسته از مردم هستند، بتوانند عهده‌دار فعالیت‌های اقتصادی باشند.

وی گفت: وزارت اقتصاد هم که متولی سازمان خصوصی‌سازی است‌ در موضوع  واگذاری‌ها دخیل است، اما در مجموع، کل دولت باید برای عملیاتی شدن قانون اساسی و سهم بخش تعاون جدیت داشته باشد.

موسوی لارگانی در مورد زمان طرح سؤال از وزیر تعاون در صحن مجلس، بیان داشت: قرار است یک یا دو روز از کار مجلس به طرح سؤالات نمایندگان اختصاص پیدا کند.

انتهای پیام/ب

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها