امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85847
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۹
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم راه‌اندازی بازار دارایی‌های فکری صبح امروز در محل مرکز همایش‌های صدا و ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم راه‌اندازی بازار دارایی‌های فکری صبح امروز در محل مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد که در این مراسم مدیران ارشد دولتی و بازار سرمایه، حضور داشتند.

امروز بازار دارایی‌های فکری به منظور دستیابی به اقتصاد دانش بنیان افتتاح شد و اولین ایده در این بازار برای نخستین‌بار در کشور به طور رسمی و از طریق بازار سرمایه تجاری‌سازی شد.

به گزارش فارس، سرمایه‌های فکری، نخبگان، مخترعان و صاحبان ایده در کشور با توجه به ضرورت پیوند علم با تولید از طریق بازار دارایی‌های فکری تجاری‌سازی خواهند شد و از این طریق تأمین منابع مالی لازم از طریق نظام شفاف بازار سرمایه فراهم شد، تا پیوند صنعت، تولید و کشاورزی برقرار شود.

از این پس، دست رنج مخترعان و مبتکران با توجه به سرمایه‌گذاری‌های لازم تجاری سازی شده تا یک گام دیگر به اقتصاد دانش‌بنیان که مورد تاکید سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است، نزدیکتر شویم.

بازار دارایی فکری فرابورس که از آن با عنوان بورس ایده نیز یاد می‌شود، اهداف منحصر به فرد از جمله حمایت از دارندگان دانش فنی و امتیاز ثبت اختراعات به منظور ارزش‌گذاری دارایی معنوی و همچنین تخصیص ریسک‌های قیمتی مرتبط با اوراق بهادار مبتنی بر مالکیت معنوی را دنبال می‌کنند.

توسعه تحقیق و پژوهش بر پایه نتیجه‌گیری‌های کاربردی در محیط علمی، پیوند محیط دانشگاهی و پژوهشی با بخش‌های صنعتی و تولید توسط بازار سرمایه، ارزش‌گذاری دستاوردهای مخترعان و حمایت مالی برای تشویق به نوآوری، افزایش بهره‌وری تولید با طرح‌های برآمده از تخصص دانش‌پژوهان و حمایت از حقوق خریدار با ارزیابی کارشناسی طرح و ایده و تعیین قیمت از طریق مکانیزم پیشنهاد و درخواست از جمله مزایای بازار دارایی‌های فکری به شمار می‌رود.

در این بازار، 4 نوع عرضه پیش‌بینی شده است که براساس آن عرضه اوراق بهادار شرکت‌های سهامی خاص مبتنی بر دارایی فکری، عرضه مستقیم و بی‌واسطه اوراق بهادار مبتنی بر دارایی فکری، عرضه حق بهره‌برداری اوراق بهادار مبتنی بر دارایی فکری برای مدت‌زمان معین و مقدار معین از جمله آنهاست.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها