امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۶:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85850
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۲
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اسفندیار چهاربند، مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در نشست خبری که امروز ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اسفندیار چهاربند، مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در نشست خبری که امروز در این اداره کل برگزار شد با اشاره به پرداخت مطالبات فرهنگیان در یک سال گذشته اظهار داشت: در زمانی که به آموزش و پرورش تهران آمدم 180 میلیارد تومان بدهی بابت معوقات پاداش پایان خدمت، اضافه کار، حق‌التدریس و حدود 18 قلم مطالبه وجود داشت.

وی افزود: تمامی مطالبات بازنشستگان عادی و پیش از موعد و مطالبات مربوط به سنوات ارفاقی پرداخت شد و بابت بازنشستگان سال 1392 هیچ بدهی وجود ندارد؛ بابت حق‌التدریس که از اردیبهشت سال 92 وجود داشت تا پایان فروردین 93 تمامی آنها پرداخت شد و حق‌الزحمه امتحانات که از سال 92 پرداخت نشده بود، پرداخت شد.

چهاربند در پاسخ به این پرسش که «چه تعدادی مدارس قلع و قمعی در پایتخت وجود دارد؟»، خاطر نشان کرد: تعداد 106 مدرسه استیجاری در تهران داریم که 47 مدرسه حکم قلع و قمع دارند و دادگاه حکم داده است؛ در 4 ماه گذشته با مشخص شدن مالکان این مدارس جلساتی برگزار و برای جلب رضایت آنها برای فروش این مدارس به آموزش و پرورش صحبت‌هایی انجام شد.

وی افزود: مسئله اصلی در این مورد اعتبارات است که حدود 700 میلیارد تومان نیاز دارد و در موضوع تملک و دارایی آموزش و پرورش چنین اعتباری نیست.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: آموزش و پرورش از مکانیزمی که در اجرای قانون بودجه سال 93 وجود دارد و می‌تواند املاک مازاد را تبدیل به احسن کند با طرفین مدارس استیجاری وارد مذاکره شد و می‌توانیم این ساختمان‌ها را تهاتر کنیم یعنی ملکی به آنها بدهیم و این مدارس را بگیریم.

وی اضافه کرد: یک منبع مالی دیگر ما در طرح‌های شهرداری قرار داشت و پیگیری‌هایی در این باره انجام و در مناطق 15 و 16 که دارای املاکی بودیم و در تصرف شهرداری بود توافقنامه‌ای امضا شد تا ما به ازای آن، رضایت صاحبان املاک آموزش و پرورش جلب شود.

* تخفیف 40 درصدی هزینه دندانپزشکی برای فرهنگیان تهرانی

چهاربند با اشاره به موضوع قرارداد جدید بیمه طلایی فرهنگیان و استفاده از خدمات دندانپزشکی در پایتخت خاطر نشان کرد: با هیأت امنای درمانگاه فرهنگیان جلسه داشتیم و در حال آماده کردن ساز و کاری هستیم تا 40 درصد هزینه دندانپزشکی شاغلان و 20 درصد این هزینه برای خانواده‌ها در 8 درمانگاه تهران لحاظ شود و بدون در نظر گرفتن دفعات مراجعه، کار دندانپزشکی فرهنگیان انجام شود؛ به نظر می‌رسد از اواخر مرداد ماه و اوایل شهریور این کار اجرایی شود.

وی به تعداد معلمان پایتخت که 81 درصد خانم و 19 درصد آقایان هستند، اشاره کرد و افزود: علت این عدم تعادل این بود که در سال 87 با بازنشستگی پیش از موعد، عمده معلمان مرد، رفتند و بخشی دیگر معلمان مرد با اجرای مصوبه دولت درباره خروج از کلانشهرها خارج شدند که باز هم عمدتاً آقایان بودند و همچنین استمرار بازنشستگی عادی و عدم جذب نیروی جدید مزید بر علت بود.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: هیچ مکانیزم جذب برای این کمبود وجود نداشت و به ویژه در نقل و انتقالات، سه چهارم نیروهایی که به تهران وارد می‌شوند، خانم هستند و به دنبال آن هستیم با مکانیزم‌هایی این عدم تعادل را اصلاح و ترکیب کنیم.

* 2400 معلم دوره متوسطه تهران مازاد هستند

چهاربند با بیان اینکه در دوره ابتدایی 900 آموزگار کمبود داریم، تصریح کرد: با راهکارهایی که در حال پیش‌بینی هستیم می‌خواهیم تا مرداد ماه این کار را عملیاتی کنیم؛ یک بخش نقل و انتقال است که اگر مجوزی داده شود صرفاً برای آموزگاری خواهد بود.

وی افزود: برخی از همکاران که بازنشسته بودند به آنها پیشنهاد دادیم بمانند تا این عدد کاهش یابد؛ همچنین بخشی هم از طریق توسعه مدارس غیر دولتی جبران خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران بیان داشت: در دوره متوسطه 2400 خانم مازاد داریم و بخش قابل توجه به دلیل کاهش دانش‌آموز فرصت اشتغال در کلاس نداشتند و در سایر سمت‌ها به کار گرفته شدند.

وی در پاسخ به این پرسش که «متولی اوقات فراغت کیست و آموزش و پرورش چه فعالیتی برای این موضوع انجام داده است؟»، گفت: متولی اوقات فراغت در استان‌ها اداره کل ورزش و جوانان است که باید برنامه‌ریزی کند و منابع را توزیع کند؛ تلاش کردیم با اداره کل ورزش و جوانان تهران ارتباط برقرار کنیم که تا امروز موفق نشدیم و عمده بار اوقات فراغت بر دوش آموزش و پرورش به عنوان یکی از دستگاه‌های اجرایی است.

وی افزود: امسال شهرداری کمک نسبتاً خوبی انجام می‌دهد و در 110 مدرسه پایگاه تابستانی دایر خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به دلایل عدم پرداخت تفاوت احکام بازنشستگان خبره و عالی تصریح کرد: ما به التفاوت احکام بازنشستگان خبره و عالی که این رتبه توسط صندوق بازنشستگی پرداخت نشده بود را در حال رایزنی هستیم تا پرداخت کنیم؛ 3 میلیارد تومان اعتبار برای این کار نیاز داشتیم که با تلاش‌ها و مساعدت‌ها تأمین اعتبار انجام و تا پایان خرداد ماه این مشکل مرتفع می‌شود.

وی به موضوع حق‌التدریس خرداد ماه سال 92 اشاره و خاطر نشان کرد: بابت حق‌التدریس خرداد ماه سال گذشته فقط 10 روز را پذیرفته‌اند که پرداخت شد اما اینکه این 10 روز هم ساعاتی است که همکاران می‌آیند و در مدرسه حضور دارند در حال احصاء آنها هستیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها