امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85858
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۲
تعداد بازدید: 38
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد ودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی در جمع مسئولین بسیج دانشجویی استان‌های ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد ودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی در جمع مسئولین بسیج دانشجویی استان‌های سراسر کشور گفت: انقلاب اسلامی به جهت تأثیرگذاری حداکثری داخلی و خارجی در شرایطی است که هر روز با موانع و مسائلی جدید از سوی نظام سلطه مواجه می‌شود و در طول سنوات گذشته از ابتدای انقلاب هر روز با نگاه‌های جدید و نو به صحنه میدان و عمل بر این مشکلات فائق آمده است.

حیدری با اشاره به اینکه امروز دانشجویان بسیجی دانشگاه‌ها با بهره‌گیری از اندوخته تشکیلاتی گذشتگان خود برای اقدام در راستای گفتمان انقلاب اسلامی به صورت منسجم آماده حرکت و عرض اندام هستند، افزود: در این مرحله از انقلاب اسلامی بازخوانی گفتمانی ادبیات امام خمینی(ره) لازم و ضروری به نظر می‌رسد. دوره رهبری مقام معظم رهبری تماماً در راستای نگاه‌ها و راهبردهای حضرت امام روح الله شکل گرفته و انقلاب را به پیش برده است.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی، بازخوانی مجدد اندیشه‌های امام راحل بزرگوار را در مقطع حاضر عامل جلوگیری از سوء استفاده‌های مدعیان خط امام (ره) دانست و اضافه کرد: هنوز بیش از دو و نیم دهه از رحلت این بزرگوار نگذشته است که شاهد تحریف فرمایشات و نگاه‌های ایشان توسط مدعیانی هستیم که حضرت امام خمینی(ره) را متناسب با سلایق، علایق و نگاه‌های خاص سیاسی خویش تفسیر کرده و به نسل جوان ارائه می‌کنند. ارائه مدل فکری امام (ره) به صورت ناقص، کاریکاتوری و غیر واقعی جفا در حق این بت شکن تاریخ معاصر است.

وی گفت: دانشجویان بسیجی و فرزندان معنوی امام روح الله اجازه جعل افکار و اندیشه‌های ناب بنیانگذار انقلاب کبیر اسلامی را نخواهند داد. هر چه بیشتر افکار و اندیشه‌های امام (ره) بصورت دقیق‌تر در جامعه مطرح شود، میزان درستی حرکت انقلاب اسلامی در دوره رهبری مقام معظم رهبری بیشتر مشخص خواهد شد. درستی حرکت و پیشرفت نظام اسلامی در حوزه‌های گوناگون در دو دهه اخیر و حفاظت از این روند در دهه چهارم انقلاب اسلامی محصول بازخوانی اندیشه‌های امام راحل(ره) خواهد بود.

حیدری ادامه داد: اگر امام (ره) الان حاضر بودند، روند حاکم بر رویکردها و راهبردهای انقلاب اسلامی همین بود که امروز از سوی خلف صالح ایشان راهبری و هدایت می‌شود.

وی از عجایب روزگار امروز را کوتاه آمدن در برابر استکبار و حرکت برخلاف نگاه‌های صریح امام خمینی(ره) در عین شعار پیروی از این بزرگمرد الهی دانست و اظهار داشت: عکس یادگاری با امام خمینی(ره)، خفه کردن صداهای مخالف و ادعای پیروی از ایشان راهبرد جریان جعلی پیروی از خمینی کبیر است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی تصریح کرد: هنوز بیش از 25 سال از رحلت خمینی کبیر نگذشته است، صوت و فیلم بیانات و سخنرانی‌های ایشان بصورت کاملا شفاف و صریح وجود دارد، لذا توهم امکان جعل افکار و اندیشه‌های ایشان در حد موهومات و تصورات ذهنی مدعیان پیروی از خط امام (ره) باقی خواهد ماند.

وی خاطرنشان کرد: خط امام (ره)، خط ممتد و ادامه داری است که ریشه در امامت شیعه داشته و در زمان غیبت توسط ولی فقیه عادل و آگاه به زمان تداوم داشته و ان‌شاءالله پرچم آن به صاحب اصلی اش یعنی حضرت حجت(عج) خواهد رسید.

محمدودود حیدری در پایان خطاب به مدعیان پیروی از خط امام (ره)گفت: اگر روزی دیدیم شباهتی با آنچه امام (ره) گفته است نداریم راهش بازگشت به سیره ایشان و پذیرفتن حقیقت آرمان‌های انقلابی است، نه تلاش برای جعل و انعکاس غیر واقعی اندیشه‌های ایشان. اگر اینگونه شد بفهمیم که بیمار شده‌ایم و انقلاب بیمار نشده است.  انقلاب اسلامی موجودی زنده، سالم، قوی و پرتحرک است که با نشاط تمام به سمت اهداف حرکت خواهد کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها