امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85861
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۲
تعداد بازدید: 50
آیت‌الله عباس کعبی، عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به ...

آیت‌الله عباس کعبی، عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به مؤلفه‌های فکری حضرت امام(ره) اظهار داشت: امام(ره) نگاه جامعی به اسلام داشتند و

دین اسلام را در متن زندگی مردم می‌دیدند و از این رو بین تئوری و عمل تفکیک قائل نمی‌شدند.

آیت‌الله کعبی منظومه فکری حضرت امام را یک منظومه هماهنگ و نظامندی دانست که باعث رشد و تعالی مادی و معنوی بشریت می‌شود و افزود: یکی از جلوه‌های منظومه فکری، جهان‌بینی و ایدئولوژی امام(ره)، حرکت و پویایی است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: حضرت امام بر اساس این ایدئولوژی جامعه را به سمت تلاش و مبارزه می‌کشاند به گونه‌ای که باعث تأثیرات شگرف اجتماعی و تحولات بنیادین شد.

وی با اشاره به  لزوم حرکت درون‌زا در کشور، به اندیشه حضرت امام در این زمینه اشاره کرد و گفت: امام خمینی رشد و تعالی و شکوفایی را در متن دین‌باوری، خودباوری، خوداتکایی و اعتماد به نفس می‌دانست و از این رو بر شکوفایی داده‌های خدادادی تاکید داشت.

آیت‌الله کعبی با اشاره به احیای استعدادهای درونی امت اسلام از سوی امام خمینی خاطرنشان کرد: امام(ره) بر عنصر مقاومت، پیشروی و تمدن‌سازی تاکید داشت و معتقد بودند که با اتکا بر خداوند، اعتماد به وعده‌های الهی و تکیه بر استعدادهای درونی، ملت‌ها می‌توانند تمدن نوین اسلامی را طراحی کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه یکی از دیگر از شاخصه‌های فکری حضرت امام را مرزبندی شفاف با دشمنان اسلام و در رأس آنها آمریکا و رژیم صهیونیستی برشمرد و گفت: امام بر اساس یک راهبرد، آمریکا را شیطان بزرگ معرفی کرد و همواره با تکیه بر قدرت لایزال الهی تاکید داشتند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی روحیه مبارزه و استکبارستیزی را یکی دیگر از شاخصه‌های خط امام معرفی کرد و یادآور شد: روحیه تعامل امام با جهان اسلام،‌ بر مبنای احیا و بیدارگری و در تعامل با دشمنان مبتنی بر روحیه مبارزه و انقلابی‌گری بود.

آیت‌الله کعبی در پایان تاکید کرد: حضرت امام یک مبارز، ‌انقلابی و یک مجاهد استوار در مقابل استبداد و استکبار جهانی بودند.
انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها