امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85869
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۲
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، عبدالرضا رحمانی فضلی لحظاتی پیش در همایش ملی 15 خرداد در دانشگاه آزاد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، عبدالرضا رحمانی فضلی لحظاتی پیش در همایش ملی 15 خرداد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین ـ پیشوا به بیان دسته‌بندی دنیا در دوران پیش از انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار داشت: دنیا به دو منطقه، (سهم آمریکا و سهم شوروی) تقسیم‌بندی شده بود و برخی مناطق در خط مقدم تقابل مابین شوروی و آمریکا قرار می‌‌گرفتند و از این جهت اهمیت مضاعفی داشتند.

وی افزود: ایران یکی از این مناطق و پیشانی تقابل شرق و غرب بود که به‌عنوان ژاندارم منطقه ماموریت داشت تا از نفوذ شوروی بر منطقه و خلیج فارس جلوگیری کند و به همین دلیل مورد حمایت آمریکا قرار داشت.

رحمانی فضلی تصریح کرد: آمریکا و بلوک غرب به زعم خود تمام مخالفت‌ها با حکومت ایران را سرکوب کرده بودند همه آن‌ها که ادعای مبارزه و مخالفت داشتند چه از نوع سیاسی، چه از نوع مسلحانه و اجتماعی سرکوب شده بودند و دیگر کسی احتمال موفقیت مبارزه را نمی‌داد.

وی عنوان کرد: چرا که هرگونه اغتشاش و بی ثباتی در ایران اولاً به دلیل برخورداری ایران از منابع سرشار نفت و گاز و ثانیاً به دلیل آنکه ژاندارم منطقه بود برای غرب قابل تحمل نبود، در این شرایط انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل و در بستری معجزه‌گونه شکل گرفت.

وزیر کشور با بیان اینکه سیاسیون آن زمان مبارزه بدون وابستگی به شرق و غرب را بیهوده می‌دانستند، گفت: اما امام(ره) عزیز به جهان ثابت کرد می‌توان نه برای پیروزی که برای تکلیف مبارزه کرد و هم به افشاگری ظلم آمریکا و هم شوروی پرداخت.

وی عنوان کرد: اخلاص امام(ره) در عمل و خلوص نیت ایشان طوری بود که کمک و حمایت را از خداوند طلب می‌کرد نه از بنده خدا و شرق و غرب، امام راحل در 15 خرداد 42 فرمودند یاران من در گهواره هستند.

رحمانی فضلی شهدای 15 خرداد را از خالص‌ترین بندگان خدا دانست و گفت: در شرایطی که خفقان در جامعه حکم‌فرما بود این شهدا جرقه‌های روشنی را در آسمان تاریک کشور زدند که امروز هزاران ستاره در این آسمان نمایان است.

وی به تشریح شیوه مبارزه امام خمینی(ره) پرداخت و گفت: امام راحل دل‌ها را به هم نزدیک کرد و با استقامت و مقاومت در مبارزه اعتماد و اطمینان همه را جلب کرد و به گونه‌ای شد که در سال 57 همه مردم ایران مبارزان با رژیم بودند و در هوای امام نفس می‌کشیدند و مطابق خواست معظم‌له عمل می‌کردند.

این مسئول تصریح کرد: ما که مدعی ادامه راه امام و شهدا هستیم نباید راهی که غربی‌ها برایمان ترسیم می‌کنند را ادامه دهیم، آن‌ها چاله‌ راه‌هایی را که برای ما ترسیم می‌کنند را بهتر از ما می‌دانند و یقین بدانید ما از راهی که آن‌ها ترسیم کردند به پیروزی نمی‌رسیم.

وی گفت: اگر ما طبق راه آن‌ها پیش می‌رفتیم نمی‌توانستیم موفقیت‌های کنونی را کسب می‌کنیم.

این عضو کابینه دولت یازدهم ادامه داد: امروز ما فتنه‌های مختلف و حوادث گوناگونی را به لطف خدا پشت سر گذاشتیم و بعد از 35 سال به چنان بالندگی رسیدیم که همه تحلیل‌گران بر این باورند بدون ایران هیچ یک از مشکلات منطقه‌ای حل نخواهد شد، امروز ایران به برکت شهدای 15 خرداد محور تمام تحولات منطقه است.

وی اضافه کرد: ایران در همه حوادث منطقه‌ای نقش محوری دارد، حتی در بسیاری از مسائل بین‌المللی هم ایران نقش تعیین کننده دارد و در مسائل علمی نیز هر روز شاهد یک پیشرفت جدید هستیم، یک روز پیشرفت هسته‌ای، یک روز فناوری نانو، روز دیگر پرتاب ماهواره به فضا را شاهد بودیم.

رحمانی فضلی این پیشرفت‌ها را نتیجه مقاومت ملت ایران خواند و گفت: با مقاومت به هرچه بخواهیم می‌رسیم.

وی اضافه کرد: این همایش‌ها و جلسات نتیجه بیعت مجدد و اعلام همبستگی با امام راحل و ارزش‌ها و اعتقادات و شهدای ما است، مسیر طی شده امروز با مقاومت طی شده اما مسیر پیش رو نیز طولانی است، ما باید بدانیم آن مسیری که 15 خرداد آغاز شد همچنان ادامه دارد و منتهی به موفقیت‌های فراوان بیشتری خواهد بود.

این مسئول گفت: مراقب باشیم در این راه شیطان ما را وسوسه نکند، حیله‌های استکبار ما را منحرف نکند، باید کماکان سر در دامان ولی‌فقیه خود بگذاریم و تحلیلی در برابر تحلیل او ارائه ندهیم،حرفی در برابر حرف او نزنیم، این معنای ولایت و ولایت‌پذیری است.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری بعد از امام خمینی(ره) فرماندهی کشتی انقلاب را به خوبی و با قلبی آرام، اراد‌ه‌ای پولادین، نیتی خالصانه انجام دادند و امروز ما در شرایط خوبی هستیم.

وزیر کشور گفت: تمام کشورهای دنیا امروز خواهان برقراری رابطه اقتصادی با ایران هستند، امروز ایران در مناقشات بین غرب و شرق مانند مناقشات سوریه، عربستان و اوکراین می‌تواند نقش کلیدی بازی کند.

وی عنوان کرد: باید با تکیه بر منابع داخلی به جلو برویم و از شرایط و فرصت‌های ایجاد شده بین‌المللی نیز استفاده کنیم اگر این شود قطعا پیروز می‌شویم.
انتهای پیام/2462/ع40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها