امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8587
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۲۸
تعداد بازدید: 149
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار جمعی از کارکنان وزارت نیروی دفاع و نیروی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار جمعی از کارکنان وزارت نیروی دفاع و نیروی هوا فضای سپاه با اشاره به تعریف حماسه اظهار کرد: حماسه به معنای حرکتی است که از غیرت، شجاعت و شهامت سرچشمه گرفته بنابراین هر حرکتی که منشأ آن غیرت، همیت و شجاعت است حماسه محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: حماسه حرکت بزرگ و تأثیرگذار است و در موقعیت‌های مختلف سخن، مکتب و حرکت قهرمانانه حماسه است بنابراین باید سعی کنیم در زندگی حرکت پرشور در قالب داشته باشیم.

این مرجع تقلید با اشاره به نامگذاری سال جاری با عنوان حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی گفت: امیر مؤمنان(ع) در کتاب نهج‌البلاغه خود نمونه‌های درخشانی از حماسه را ذکر کرده و این کتاب شامل مسائل مهم زندگی سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و حکومتی این امام بزرگوار است.

وی خاطرنشان کرد: اکنون شما در دو جبهه جهاد و فرهنگ گام برمی‌دارید بنابراین لازم است در گام نخست اوقات فراغت خود با ادبیات عرب آشنا شوید تا بتوانید از نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و احادیث اهل بیت(ع) بهره‌مند شوید.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به خطبه 51 نهج البلاغه گفت: در دوران امامت امیر مؤمنان(ع) سه جبهه ناکثین، خوارج و قاسطین وجود داشتند که آب فرات را بر مسلمانان بستند مالک اشتر در این برهه از زمان با حماسه اقدام به باز پس گیری آب فرات کرد.

وی خاطرنشان کرد: کار محمد حسین فهمیده حماسه است زیرا نوجوان 13 ساله‌ای بود که مواد منفجره به خود می‌بندد و تانک‌ها را متلاشی‌ می‌کند.

استاد حوزه علمیه قم عنوان داشت: اسلام می‌خواهد ما مسلمانان حماسه‌آفرین باشیم و در این زمینه نهج‌البلاغه سرشار از حماسه است.

وی یادآور شد: امام علی(ع) در خطبه 215 نهج‌البلاغه می‌فرماید «قسم به خدا اگر هفت اقلیم روی زمین و آنچه در آسمان است به من بدهند تا از دهان مورچه‌ای پوسته جو بگیرم هرگز این کار را نمی‌کنم».

آیت‌الله نوری همدانی عنوان داشت: روح جهاد در فرماندهان و سربازان و بسیجیان وجود دارد و جهاد در صنایع دفاعی و نظام است بنابراین در این زمینه نگهداری از امنیت و آرامش مملکت حماسه است. 

وی با اشاره به حوادث سوریه گفت: در این درگیری‌ها آمریکا، صهیونیست و اروپا در یک طرف قرار دارند و در طرف دیگر اسلام، انقلاب، طرفداران انقلاب و مقاومت در برابر صهیونیست‌ها هستند.

این مرجع تقلید تصریح کرد: طرفداران صهیونیست‌ها، استکبار و کشورهای زیر سیطره آنها مانند بحرین، امارات، کویت و عربستان حتی به قبرها رحم نمی‌کنند.

وی تأکید کرد: در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی باید مقاومت، فکر، فرهنگ و اندیشه خود در راه حفظ انقلاب و اطاعت از ولی فقیه آیت‌الله خامنه‌ای قرار دهیم.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه کار آیت‌الله خامنه‌ای مانند کار امام خمینی(ره) حماسه است گفت: بنیانگذار جمهوری اسلامی توانستند در آن دوران استقلال، آزادی و حرکتی انقلابی ایجاد کنند که روز به روز پیشرفت می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: کار امام خمینی در اداره مملکت در جنگ با صدا و سرنگونی رژیم شاهنشاهی حماسه بود.

استاد حوزه علمیه قم عنوان داشت: دشمن پس از امام تصور می‌کرد می‌تواند نظام را سرنگون کند ولی آیت‌‌الله خامنه‌ای، امام خمینی(ره) دیگر است و ایشان توانسته‌اند انقلاب را 35 سال با قدرت روز افزون حفظ کنند بنابراین با قدر ولایت فقیه را بدانیم.

وی تصریح کرد: اکنون در اروپا، پرتقال و آمریکا جنبش‌هایی در حال انجام است ولی در ایران به برکت ولایت فقیه امنیت برقرار است و این حماسه محسوب می‌شود.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری برای شرکت در انتخابات گفت: مقام معظم رهبری مردم را به حماسه سیاسی در انتخابات دعوت کردند بنابراین باید مملکت طوری راهنمایی و هدایت شود که همه مردم در انتخابات شرکت کنند.

وی با بیان اینکه خداوند امر کرده امانات به اهلش داده شود گفت: ریاست جمهوری شغل نیست بلکه امانتی است که باید با رأی‌های خود این امانت را به اهلش بسپاریم.

این مرجع تقلید تأکید کرد: باید افرادی را در این زمینه انتخاب کنید که ولایت‌مدار باشند و در ارزیابی و امتحان 100 درصد نمره 20 کسب کرده باشند.

وی مدیریت را از دیگر ویژگی‌های ریاست جمهوری ذکر کرد و افزود: رئیس جمهور باید مشکلات اقتصادی و گرانی را درک کرده و این مشکلات را برطرف کند.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اهمیت شجاعت در رئیس جمهور گفت: امروز صهیونیست‌ها، آمریکا، اروپا و نوکران آنها مانند عربستان سعودی، بحرین با ما دشمن هستند زیرا ندای استکبار از ما برخاسته است بنابراین رئیس جمهور باید بتواند در برابر آنها بایستد.

وی عنوان داشت: مردمی بودن و تواضع از دیگر ویژگی‌های رئیس جمهور اصلح است زیرا مردمی بودن و مردمی زیستن یک هنر محسوب می‌شود.

این مرجع تقلید ادامه داد: حدود 48 میلیون نفر جمعیت در ایران داریم که باید سعی کنیم آرای آنها متمرکز باشد و در این زمینه دشمنان باید قدرت شما را درک کرده و از این قدرت احساس هراس کنند.

وی یادآور شد: دشمنان در این زمینه اتاق فکر درست کرده‌اند و سرمایه‌گذاری می‌کنند بنابراین باید فردی انتخاب شود که زمینه شادی آنها را فراهم نکند.
انتهای پیام/78003/ع40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها