امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۷:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85870
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۲
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، سیدحسن قاضی‎زاده هاشمی ظهر امروز در سفر به استان گلستان و بازدید از روند اجرای طرح ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، سیدحسن قاضی‎زاده هاشمی ظهر امروز در سفر به استان گلستان و بازدید از روند اجرای طرح تحول سلامت در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در حوزه پیشگیری، بهداشت و سلامت در کلان‌شهرها و شهرهای کوچک و بزرگ همچنین نقاط محروم بسته‎های حمایتی خوبی در دستور کار وزارت بهداشت و درمان قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه خدمات بهداشت و درمان در روستاها و حاشیه شهرها قوت پیدا خواهد کرد، افزود: در خصوص تامین پزشک متخصص و مکمل‎های دارویی برنامه‎های خوبی پیش‎بینی شده اما از مردم این توقع و انتظار وجود دارد تا صبوری کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه اجرای طرح تحول سلامت یک کار موقتی نیست، تصریح کرد: توجه به حوزه بهداشت و درمان و تامین نیازهای مردم در دولت تدبیر و امید با جدیت پیگیری می‎شود.

قاضی‎زاده هاشمی از ماندگاری پزشکان در 560 بیمارستان دولتی خبر داد و بیان داشت: زایمان طبیعی بدون هزینه و ماندگاری پزشک در بیمارستان‎های دولتی از بسته‎های حمایتی بخش بهداشت و درمان است.

وی با اشاره به افزایش اقلام داروهای زیر پوشش بیمه خاطرنشان کرد: تعداد این داروها از 180 قلم به 277 قلم افزایش پیدا کرده و حمایت دولت نیز در این زمینه از 50 تا 90 درصد متغیر است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: با وجود حمایت‎های دولت در بخش بهداشت و درمان، اما هنوز این اعتقاد وجود دارد که برخی خانواده‎های نیازمند نظیر افراد زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی باید مورد حمایت بیشتری قرار بگیرند.

قاضی‎زاده هاشمی بر لزوم گسترش آموزش در بخش بهداشت و درمان تاکید کرد و گفت: تلاش داریم تا پایان امسال تغییراتی متناسب با نظام سلامت ایجاد شود که دستیابی به این مهم نیازمند همدلی برای اجرایی شدن تصمیمات دولت است.

وی با بیان اینکه خدمت‎رسانی بهینه سبب شده اجرای طرح تحول سلامت جلوتر از برنامه پیش رود، خاطرنشان کرد: امکانات بیمارستان‎های دولتی را در سراسر کشور بهبود خواهیم داد تا مردم از خدمات بهداشت و درمان بهره‎مند شوند.

به گزارش فارس؛ بازدید از روند اجرای طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان‎های گلستان و افتتاح تعدادی از پروژه‎های دانشگاه علوم پزشکی در بخش دولتی و خصوصی از جمله برنامه‎های حضور وزیر بهداشت در گلستان است.

انتهای پیام/83002/غ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها