امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85885
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از سایت زیست بوم، محمد درویش مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان محیط زیست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از سایت زیست بوم، محمد درویش مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان محیط زیست گفت: گروهی از فعالان محیط زیست با رهبری آرش نورآقایی ایده‌پرداز طرح یوزپلنگ بر لباس تیم ملی فوتبال در ادامه ایده‌هایشان توانستند تصویر 32 گونه در حال انقراض کشورهای حاضر در جام جهانی را بر روی یک توپ نقاشی کنند.

درویش افزود: «زیست توپ» نامی است که برای این توپ انتخاب شده است، روز گذشته خانم دکتر ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست طی نامه‌ای از وزیر محترم ورزش و جوانان خواست تا تمهیدات لازم اندیشیده شود که در روز بازی تیم ملی ایران با تیم ملی آرژانتین در مقابل رسانه‌های گروهی کاپیتان تیم ملی ایران این توپ را به کاپیتان تیم ملی آرژانتین لیونل مسی تقدیم کند.

مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت مردمی هدف از اهدای «زیست توپ» را اینگونه عنوان کرد: در حقیقت این اهدا برای نشان دادن توجه ایرانیان به گونه‌های در حال انقراض تمام دنیا و نشان‌دهنده حس مسئولیت‌پذیری و محیط زیست دوستی ما به عنوان یکی از اعضای حاضر جام جهانی است.

وی بیان کرد: این اقدام رسانه ای می تواند توجه جامعه جهانی را به گونه‌های در حال انقراض و نوع رفتار انسان‌ها که می‌تواند بسیار خطرناک باشد را نیز جلب کند.

محمد درویش اشاره کرد: در واقع ایران رهبری یک نهضت محیط زیستی را در جام جهانی برزیل که آوردگاه مهمی با بیش از 3 میلیارد نفر بیننده است عهده‌دار خواهد شد.

درویش گفت: امروز نماینده‌ای از سازمان حفاظت محیط زیست به سازمان تربیت بدنی برای پیگیری جدی این موضوع فرستاده شد.

مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در پایان یادآور شد: در گام بعدی قرار است تابلوهای نقاشی گونه‌های در حال انقراض را طی مراسمی به مناسبت هفته محیط زیست با حضور خانم دکتر ابتکار به سفرای 31 کشور شرکت کننده در جام جهانی برزیل اهدا شود.
انتهای پیام/ن
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها