امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85909
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «گابریلا کوئباس بارون» رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس سنای مکزیک پیش از ظهر ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «گابریلا کوئباس بارون» رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس سنای مکزیک پیش از ظهر امروز در سخنانی در دومین نشست رؤسای کمیسیون‌های سیاست خارجی کشورهای دوست سوریه اظهار داشت: اولین دستاورد این نشست باید ایجاد گفت‌وگوهایی در سطح ملی باشد.

وی با بیان اینکه سیاست متاسفانه نتوانسته نقش خود را در حل بحران سوریه ایفا کند، گفت: بسیار مهم است که در حل سوریه یک خلع سلاح کلی ایجاد شود و مداخلات خارجی حذف شود.

گابریلا کوئباس بارون در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: مهم است هر یک از ملل حق تعیین سرنوشت خود را داشته باشند و در مکزیک بر کمک‌های بشردوستانه تاکید زیادی وجود دارد و هیچ کس نباید از حق تعیین سرنوشت خود محروم شود.

وی همچنین گفت:«‌احترام بدون قید و شرط نقش بسزایی دارد و از طریق نظامی‌سازی و ارسال سلاح نمی‌توان راه حلی برای حل بحران سوریه پیدا کرد.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس سنای مکزیک در بخش پایانی سخنانش خاطرنشان کرد: دستان و برنامه‌های زیادی در سوریه وجود دارد اما تنها چیزی که در اولویت قرار دارد، منافع ملی سوریه است که باید از طریق انتخابات به دست آید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار