امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85914
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله حسین نوری همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از پاسداران فرا رسیدن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله حسین نوری همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از پاسداران فرا رسیدن سالروز میلاد امام حسین (ع) و اعیاد ماه شعبان را تبریک گفت و با اشاره به اینکه باید ادامه دهنده راه اولیای الهی باشیم، اظهار کرد: با تکیه بر فرهنگ جهاد و شهادت انقلاب اسلامی ایران به سرانجام رسید.

وی با اشاره به اینکه همه وظیفه دارند که در مسیر صیانت از انقلاب تلاش کنند، اضافه کرد: انقلاب اسلامی با شعار «هیهات منا الذله» به سرانجام رسید و امام خمینی (ره) فرهنگ اسلام ناب را احیا کرد.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه در دوران طاغوت زندگی بر پایه مسائل مادی و لذت‌گرایی ترویج می‌شد، تصریح کرد: قبل از انقلاب معنویت در زندگی انسان‌ها جایی نداشت و رژیم شاهنشاهی می‌خواست که مردم را در خواب غفلت نگه دارد.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی موجب شد که این فرهنگ غلط ریشه‌کن شود، خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) به عنوان فقیهی بت‌شکن روح خودباوری را در مردم زنده و ارزش‌های اسلامی را احیا کردند.

این مرجع تقلید همچنین به پیشرفت‌های چشمگیر و قابل توجه سپاه پاسداران در عرصه‌های مختلف اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه سپاهیان و پاسداران در فعالیت و خدمت خود با خدا معامله کرده‌اند، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین خصوصیات و ویژگی‌های بارز سپاه پاسداران حفظ روحیه جهاد و شهادت است و پاسداران باید قدردان این نعمت ارزنده باشند.

نوری همدانی ضرورت توجه به فرهنگ جهاد و شهادت را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید برای زنده نگهداشتن چنین فرهنگی برنامه‌ریزی داشته باشیم.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه ایران اسلامی دارای اقتداری روزافزون در عرصه‌های بین‌المللی است، گفت: امروز در دنیا شاهد هستیم که با وجود چنین فرهنگی هیچ قدرتی به خود جرأت نمی‌دهد که بخواهد کوچکترین تعهد و تهدیدی نسبت به کیان نظام داشته باشد.

انتهای پیام/2258/ز30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها