امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85916
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قوچان، هادی شوشتری ظهر امروز در کارگاه آموزشی و توجیهی دهیاران روستاهای قوچان در سالن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قوچان، هادی شوشتری ظهر امروز در کارگاه آموزشی و توجیهی دهیاران روستاهای قوچان در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: دهیاری مقام اجرایی حوزه مأموریت خود در سطح روستا بوده، همانگونه که در سطح شهرستان فرماندار مسئول اجرایی به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه شورای روستا و شهر از افراد مختلفی تشکیل شده که ذهنیت کار اجرایی نداشته و مطالب را بدون کارشناسی مطرح می‌کنند، گفت: مقام اجرایی در حوزه مأموریتی خود دارای یک ذهن منظم بوده و می‌تواند با دریافت مطالبات و پردازش، آنها را از حالت ایده به پروژه تبدیل کند.

شوشتری با یادآوری این موضوع که گاهی در سطح روستاها با تقاضاهایی مواجه شده که جنبه عملیاتی ندارند، تصریح کرد: دهیار خوب و هنرمند کسی است که بتواند شورا را اداره کند و با مدیریت خود حداقل در ماه دو بار با کنار هم نشاندن اعضای شورا مسائل و مشکلات را مورد بررسی قرار دهند.

وی ادامه داد: ابتدای فعالیت شوراهای اسلامی فرصت مناسبی است تا دهیاران با برگزاری جلساتی با معتمدین، جوانان، بانوان و... در سطح روستاها، سند توسعه روستا برای 4 سال آینده را مطرح و تدوین کنند.

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این موضوع که سند راهنمای توسعه روستا باید بر مبنای نقاط ضعف و قوت باشد، بیان کرد: مباحث و مشکلات مطرح شده در سطح روستاها در قالب 13 محور جمع‌بندی شده که به صورت جزئی و محوربندی باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: کارگروه عمران روستایی باید در سطح شهرستان قوچان تشکیل شده و در حد مقدورات و امکانات به فصل عمران روستایی اهمیت داده شود.

شوشتری با اشاره به این مطلب که وجود اماکن ورزشی در روستاها تقاضای دهیاران و جوانان به شمار رفته، عنوان کرد: به علت نبود امکانات و منابع نمی‌توان در هر روستا یک مکان ورزشی ایجاد کرد، اما با یک کار کارشناسی و ایجاد 10 نقطه به صورت متمرکز می‌توان جمعیت روستاها را برای برخورداری از این امکانات پوشش داد.

انتهای پیام/70020/ب30/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها