امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۹:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85922
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم آغاز به کار رسمی مرکز مشاوره خانواده که با  حضور حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم رئیس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم آغاز به کار رسمی مرکز مشاوره خانواده که با  حضور حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، امیر لشگری فرمانده بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارتش، امیر عسگری معاون فناوری اطلاعات ارتش، سردار مرشدی رئیس سازمان خانواده‌های سپاه، روسای ادارات بهداشت و درمان نیروها و ادارات عقیدتی سیاسی تابعه در سالن کوثر مرکز همایش های سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد.

حجت الاسلام واحدی معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش طی سخنانی با گرامیداشت ایام شعبانیه و اعیاد این ماه بزرگ؛ توجه به مقوله خانواده ها در ارتش توسط سازمان عقیدتی سیاسی آجا را یک فریضه نانوشته در شرح وظایف این سازمان برشمرد که عقیدتی سیاسی بر اساس تکلیف دینی و روحانی خود و با توجه به اهمیت نقش خانواده در سلامت جامعه به آن ورود کرده است.

وی در ادامه با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب توجه خاص و ویژه ای به خانواده ها و سلامت آنها دارند، تأکید کرد: علی رغم این که هیچ گونه وظیفه و به تَبَع آن ردیف بودجه و اعتباری برای پرداختن به امور فرهنگی خانواده ها برای سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در نظر گرفته نشده است، اما این سازمان برحسب وظیفه دینی و مسئولیت روحانی خود هرگز از این مقوله غافل نبوده و به ایفای نقش در جهت سلامت خانواده ها پرداخته است.

معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش، تأسیس، هدایت و حمایت مجتمع های فرهنگی علی رغم وجود مشکلات مالی و اعتباری را بخشی از فعالیت های سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در زمینه ارائه سرویس های مختلف فرهنگی و آموزشی دانست و افزود: بحمدالله مجتمع های فرهنگی در حال حاضر به یکی از مراکز مهم و تأثیرگزار در بین خانواده های کارکنان ارتش تبدیل شده است.

حجت الاسلام واحدی در ادامه به ضرورت وجود مراکز مشاوره در بین خانواده های نیروهای مسلح پرداخت و گفت: با توجه به شرایط ویژه ای که کارکنان نیروهای مسلح و به تَبَع آن خانواده های آنها دارند، لازم به نظر می رسید که یک مرکز مشاوره ویژه این عزیزان تأسیس شود که ارتش جمهوری اسلامی ایران در این زمینه پیش قدم شده و با حمایت ها و هدایت های ریاست سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و نیز پشتیبانی و همکاری خوب و موثر فرماندهی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آجا و معاونت فناوری اطلاعات ارتش در اعزام روانشناسان زبده جهت ارائه مشاوره و تأمین زیرساخت های فنی؛ این مرکز در سازمان عقیدتی سیاسی آجا تأسیس شد.

وی در پایان به آمار خوب مراجعه خانواده های کارکنان ارتش به این مرکز مشاوره طی مدت 82 روز گذشته که به صورت آزمایشی فعالیت می کرده، این آمار را نشانگر ضرورت وجود چنین مراکزی برشمرد.

همچنین در این مراسم فرماندهی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارتش و معاون فناوری اطلاعات آجا به همکاری همه جانبه با این مرکز تأکید کرده و وجود چنین مراکزی را در سطح نیروهای مسلح لازم دانستند و از این که ارتش پیشرو تأسیس چنین مرکزی در سطح نیروهای مسلح شده است ابراز خرسندی کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها