امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۰۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85925
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی بسیج، در پی درج خبری کذب با تیتر «مرگ 7 دانش آموز در واژگونی اتوبوس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی بسیج، در پی درج خبری کذب با تیتر «مرگ 7 دانش آموز در واژگونی اتوبوس راهیان نور» روز گذشته در صفحه 18 روزنامه شهروند و برخی پایگاه‌های خبری، اطلاعیه از سوی روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین به روزنامه مذکور و سایر رسانه ها ارسال شد که به شرح زیر می‌آید:
1) خبر فوق تکذیب می گردد.

2) متاسفانه گویا برخی رسانه ها برای حادثه در راهیان نور لحظه شماری می کنند حال آنکه روزانه حوادث و اتفاقات ناگواری در جاده های مختلف کشور صورت می گیرد اعم از از تصادف تا غرق شدن در دریا و...؛ اما هیچگاه در سایر تصادفات و حوادث به موضوع و هدف سفر افراد اشاره نمی گردد مثلا برای فرد یا افرادی که در دریا غرق شده اند نمی نویسند « فردی که برای تفریح به سواحل شمال رفته بود غرق شد » یا برای کشته شدن یک خانواده در فلان جاده کشور هیچگاه نوشته نمی شود: «مرگ خانواده ای در واژگونی خودرو برای دیدن اقوام خویش به فلان استان می رفت».

اما سانحه در «راهیان نور» برای عده ای از جمله روزنامه ها آنقدر مهم است که بیشترین فضا را در صفحه با درشت ترین تیتر همراه با عکس دلخراش به خود اختصاص می دهد. آیا این اخلاق حرفه ای رسانه ای است ؟!!!

3) همانطور که در آمار مراکز معتبر و رسمی کشور وجود دارد (علی رغم تبلیغ و برجسته سازی رسانه های ضد انقلاب و همصدایی و غفلت نا آگاهانه ی محدود رسانه های داخلی)، با آنکه سالانه قریب به 5 میلیون نفر به سرزمین های نور مشرف می شوند، کمترین سوانح در اردوهای راهیان نور است در حالی که سالانه بیش از هزار نفر فقط در دریا غرق می شوند یا هزاران نفر در جاده ها به کام مرگ فرو می روند... البته برای متولیان این حرکت عظیم فرهنگی، حتی جان یک نفر بسان حیات جامعه است لذا سخت گیرانه ترین و محکم ترین دستور العمل ایمنی برای وسایل نقلیه، ویژه ی این اردوها تنظیم و به صور گوناگون نظارت های لازم در کلیه مراحل قبل و حین اعزام صورت می پذیرد.

البته همواره مطالبه اصلی از دستگاه های گوناگون بویژه دولت محترم، توجه به زیر ساخت های جاده ای کشور از جمله عریض نمودن- علایم جاده ای و اصلاح مسیر های عبور آحاد ملت می باشد تا انشاالله شاهد هیچ سانحه ای در هیچ جاده ای نباشیم.

4) با توجه به اثرات شگرف و نتایج عملیات بزرگ فرهنگی راهیان نور، از عموم رسانه ها به ویژه در سال فرهنگ انتظار می رود که ضمن تقویت اقدامات اثرگذار فرهنگی در مقابل مرگ معنوی جوانان و نوجوانان عزیزمان که در اثر اقدامات ضد فرهنگی دشمن نظیر ماهواره – بدحجابی و ...؛ نیز حساس بوده و صداقت خویش را در دلسوزی حقیقی به نسل های امروز ایران اسلامی در عمل ثابت نمایند.

حال آنکه خاموشی رسانه های دگراندیش در برنامه های ضد فرهنگی دشمنان خیره کننده، تاسف آور و بهت آور است. متاسفانه با شواهد و مصادیق شاهدیم رسانه هایی به دنبال اخبار ناگوار راهیان نور هستند که اساسا خبر و مقاله و یادداشت و عکس و گزارشی را پیرامون این اردوها منتشر نمی کنند. ای کاش خبرنگار عزیزتان گاهی هم در این اردوها شرکت کرده و سفرنامه ای از حال و هوای معنوی و زیبا و تحولات روحی زائران سرزمین های نور در آن رسانه منتشر کند.

در پایان، این سازمان پیگیری این خبر کذب را حق قانونی خویش دانسته و انتظار دارد آن روزنامه و نیز سایت هایی که بدون تحقیق و سوال از مرجع رسمی اردوها یعنی سازمان اردویی و راهیان نور بسیج، این خبر کذب را منتشر کردند؛ رسالت حرفه ای خویش را در صدق خبر رعایت نموده و دقت را فدای سرعت و شتابزدگی ننمایند تا مخاطبان خویش را از دست ندهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها